Specialistų ir politikų balsas

Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus

Politikai teisę vadovauti []
visuomenei įgija piliečių pasitikėjimu, todėl nevalia ignoruoti visuomenėje užgimstančių idėjų – būtina ne tik jas išklausyti, bet ir pagal galimybes remti.

Ekonomistas
Gitanas Nausėda

Efektyvi susisiekimo []
infrastruktūra – svarbus ekonomikos faktorius. Kelionėje sugaištas laikas jokios vertės nesukuria. Kiekvienas papildomas kilometras, kiekviena sugaišta minutė – tai nuostoliai. VGTU mokslininkai suskaičiavo, kad automobilių spūstyse vilniečiai praranda milijardus, t. y. kelis kartus daugiau nei visas miesto biudžetas, skirtas miesto reikmėms tenkinti. Metropoliteno statyba ir jo veikla žymiai pagyvintų miesto ekonominį gyvenimą.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) pirmininkas
Robertas Dargis

Negalima kalbėti []
apie miesto darnią plėtrą, nevystant susisiekimo infrastruktūros. Metropolitenas iš esmės sprendžia susisiekimo problemą, skatina miesto plėtrą ir didina šalia jo esančio nekilnojamojo turto vertę.

VGTU rektorius
Alfonsas Daniūnas

Apsisprendimas statyti []
metropoliteną VGTU būtų tam tikras iššūkis. Mes privalėtume ir galėtume tam tikslui ruošti nacionalinius kadrus. Kaimyninių šalių sostinės tokio tipo statinių įrengimo patirtį įgijo keliais dešimtmečiais anksčiau, todėl mūsų studentai papildomos patirties galėtų įgyti pagal studentų mainų programas.

Lietuvos mokslų akademijos (LMA) prezidentas
Valdemaras Razumas

Naujovių diegimas []
ūkinėje veikloje neapsieina be mokslininkų pagalbos. Realizuojant metropoliteno projektą, pasireikšti galėtų įvairių sričių Lietuvos mokslininkai.

Filosofas
Vytautas Rubavičius

Metro projektas sustiprina []
Vilniaus, kaip regioninio metropolio didmiesčio, įvaizdį ir kuria tokiam didmiesčiui bei jo žmonėms reikalingą aplinką. Jis pajėgus atlikti svarbią socialinę santalkos funkciją. Tai ne tik planas, bet ir Vilniaus miesto ateities vizija, kurios įgyvendinimas taps visų vilniečių reikalu.

Europos Parlamento narys
Zigmantas Balčytis

Iki 2050 metų []
miesteliuose turėtų nelikti naftos produktais varomo transporto. Šiam tikslui numatoma skirti ES finansinę paramą, tačiau ji bus skirta tik tiems miestams, kurių valdžia ir visuomenė bus priėmę sprendimus ir paruošę reikalingą dokumentaciją.

Eurokomisaras, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas,
Vytenis Povilas Andriukaitis

Kaip socialdemokratas, []
metropoliteno idėjai pritariu dėl šios transporto rūšies populiarumo tarp įvairių socialinių grupių, o kaip medikas – dėl to, kad tai saugus, ekologiškas transportas, pasižymintis komfortiškomis laukimo ir važiavimo sąlygomis.

Seimo narys
Linas Balsys

Dirbdamas žurnalistu, []
domėjausi metropoliteno privalumais. Dabar, vadovaudamas Žaliųjų partijai, matau, kad metropolitenas žymiai pagerintų ekologinę Lietuvos sostinės padėtį, nes 80 proc. oro taršos ir triukšmo sudaro automobilių transportas. Metropolitenu paprastai naudojasi iki 50 proc. miesto gyventojų.

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentas
Stasys Kropas

Tokio stambaus ir []
ilgalaikio projekto kaip metropolitenas įgyvendinimas suaktyvina ir bankų veiklą. Lietuvos bankai, žinoma, finansuos vietines statybines firmas, o stambias užsienio korporacijas finansuos stambūs Europos bankai, tokie, kaip Europos investicijų bankas. Šis bankas gali būti ir kaip investitorius.

Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) garbės prezidentas
Adakras Šeštakauskas

LSA prezidiumas dar []
2008 metais deklaravo paramą metropoliteno idėjos realizavimui, nes tai žymiai pagyvintų šiuo tik pradedanti atsigauti statybos sektorių.

Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) pirmininkas
Algirdas Vapšys

Lietuvos statybos []
inžinierių sąjunga yra aktyvi metro idėjos rėmėja. Mes dar 2007 m. detaliai išnagrinėjome metropoliteno ir tramvajaus planus ir jų įdiegimo galimybes. Atskleidėme tuos nepatogumus, kuriuos tramvajus sukeltų kelių eismo dalyviams ir išryškinome metropoliteno sistemos privalumus prieš tramvajų.

Investuotojų forumo valdybos pirmininkas, LAWIN vadovaujantysis partneris,
Rolandas Valiūnas

Vilniaus metro, o ypač []
jo pirmoji atkarpa Pilaitė–Centras galėtų iš esmės pagyvinti investicinę aplinką šalyje. Lietuvos įmonės į strateginius investuotojus greičiausiai nepretenduotų, bet savo finansiniais resursais galėtų plėtoti pagalbinę metropoliteno infrastruktūrą: depą, parkingus, o taip pat prie metro stočių esančią socialinę infrastruktūrą.

ERPB skirs 152 mln. eurų paskolą Dnepropetrovsko metro plėtrai finansuoti

Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB) sutiko skirti 152 mln. eurų paskolą Dnepropetrovsko metropoliteno Ukrainoje plėtrai finansuoti.

Už šias ir iš Ukrainos biudžeto skirtas (61 mln. eurų) lėšas vienintelė mieste 7,8 km ilgio metro linija bus pratęsta 4 km ruožu nuo Centrinės Dnepropetrovsko geležinkelio stoties (Vokzalna metro stotis) vakarų kryptimi. Planuojama įrengti stotis ties Operos ir baleto teatru (Teatralna), Istorijos muziejumi (Muzeina) ir dar vienoje miesto centre esančioje teritorijoje (Centralnaja).

Dėl lėšų stygiaus ruožo statybų darbai buvo visiškai nutraukti 2009 m. liepą ir atnaujinti 2011 m. vasarį. Užsitęsusios statybos prisidėjo prie to, kad Dnepropetrovske nebuvo žaidžiamos UEFA Euro 2012 futbolo čempionato rungtynės.

Dnepropetrovskas yra trečias pagal dydį Ukrainos miestas, turintis kiek daugiau nei milijoną gyventojų. Centrinės Sovietų Sąjungos valdžios leidimas pradėti su metropolitenu susijusius darbus mieste buvo duotas dar 1979 m. Statybos prasidėjo po trejų metų, 1982-aisiais. Gana ilgai trukę darbai buvo baigti 1995 m. gruodžio 29 d. ir Dnepropetrovskas tarpo trečiuoju Ukrainos miestu su metro sistema (kiti – Kijevas ir Charkovas).

Statant metro taikyta įprastinė Sovietų Sąjungoje technologija. Penkios iš šešių stočių įrengtos giliai po žeme, taikant taip vadinamą Leningrado technologiją, viena – arti paviršiaus. Keturios giluminės stotys yra vientiso skliauto tipo, likusi – atraminio. Vienintelė paviršinė stotis yra koloninio tipo.1990 m. pradžioje kilusi ekonominė recesija lėmė tai, kad stočių dekoravimas ir architektūrinė integracija neprilygsta kitiems posovietinių šalių miestų metropolitenams.

Dnepropetrovsko metropolitenu kasdien pervežama vidutiniškai po 37,5 tūkst. keleivių. Liniją aptarnauja trijų vagonų traukiniai, tačiau dabartinės platformos galėtų aptarnauti iki penkių vagonų ilgio sąstatus. Ilgalaikėje perspektyvoje numatyta metro tinklą išplėsti iki mažiausiai trijų linijų, kurių bendras ilgis siektų 80 km. Be metro, mieste yra tramvajaus, troleibusų, autobusų bei privačių maršrutinių mikroautobusų tinklai.

Sekite mus "Facebook"
Kodėl metro?

Ar žinote, kad...

...komfortiškos keleivių laukimo sąlygos: žiemą ir vasarą galima palaikyti stabilią temperatūrą (žiemą galima sušilti, o vasarą – atsivėsinti).

Draugai

Blog'ai