Specialistų ir politikų balsas

Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus

Politikai teisę vadovauti []
visuomenei įgija piliečių pasitikėjimu, todėl nevalia ignoruoti visuomenėje užgimstančių idėjų – būtina ne tik jas išklausyti, bet ir pagal galimybes remti.

Ekonomistas
Gitanas Nausėda

Efektyvi susisiekimo []
infrastruktūra – svarbus ekonomikos faktorius. Kelionėje sugaištas laikas jokios vertės nesukuria. Kiekvienas papildomas kilometras, kiekviena sugaišta minutė – tai nuostoliai. VGTU mokslininkai suskaičiavo, kad automobilių spūstyse vilniečiai praranda milijardus, t. y. kelis kartus daugiau nei visas miesto biudžetas, skirtas miesto reikmėms tenkinti. Metropoliteno statyba ir jo veikla žymiai pagyvintų miesto ekonominį gyvenimą.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) pirmininkas
Robertas Dargis

Negalima kalbėti []
apie miesto darnią plėtrą, nevystant susisiekimo infrastruktūros. Metropolitenas iš esmės sprendžia susisiekimo problemą, skatina miesto plėtrą ir didina šalia jo esančio nekilnojamojo turto vertę.

VGTU rektorius
Alfonsas Daniūnas

Apsisprendimas statyti []
metropoliteną VGTU būtų tam tikras iššūkis. Mes privalėtume ir galėtume tam tikslui ruošti nacionalinius kadrus. Kaimyninių šalių sostinės tokio tipo statinių įrengimo patirtį įgijo keliais dešimtmečiais anksčiau, todėl mūsų studentai papildomos patirties galėtų įgyti pagal studentų mainų programas.

Lietuvos mokslų akademijos (LMA) prezidentas
Valdemaras Razumas

Naujovių diegimas []
ūkinėje veikloje neapsieina be mokslininkų pagalbos. Realizuojant metropoliteno projektą, pasireikšti galėtų įvairių sričių Lietuvos mokslininkai.

Filosofas
Vytautas Rubavičius

Metro projektas sustiprina []
Vilniaus, kaip regioninio metropolio didmiesčio, įvaizdį ir kuria tokiam didmiesčiui bei jo žmonėms reikalingą aplinką. Jis pajėgus atlikti svarbią socialinę santalkos funkciją. Tai ne tik planas, bet ir Vilniaus miesto ateities vizija, kurios įgyvendinimas taps visų vilniečių reikalu.

Europos Parlamento narys
Zigmantas Balčytis

Iki 2050 metų []
miesteliuose turėtų nelikti naftos produktais varomo transporto. Šiam tikslui numatoma skirti ES finansinę paramą, tačiau ji bus skirta tik tiems miestams, kurių valdžia ir visuomenė bus priėmę sprendimus ir paruošę reikalingą dokumentaciją.

Eurokomisaras, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas,
Vytenis Povilas Andriukaitis

Kaip socialdemokratas, []
metropoliteno idėjai pritariu dėl šios transporto rūšies populiarumo tarp įvairių socialinių grupių, o kaip medikas – dėl to, kad tai saugus, ekologiškas transportas, pasižymintis komfortiškomis laukimo ir važiavimo sąlygomis.

Seimo narys
Linas Balsys

Dirbdamas žurnalistu, []
domėjausi metropoliteno privalumais. Dabar, vadovaudamas Žaliųjų partijai, matau, kad metropolitenas žymiai pagerintų ekologinę Lietuvos sostinės padėtį, nes 80 proc. oro taršos ir triukšmo sudaro automobilių transportas. Metropolitenu paprastai naudojasi iki 50 proc. miesto gyventojų.

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentas
Stasys Kropas

Tokio stambaus ir []
ilgalaikio projekto kaip metropolitenas įgyvendinimas suaktyvina ir bankų veiklą. Lietuvos bankai, žinoma, finansuos vietines statybines firmas, o stambias užsienio korporacijas finansuos stambūs Europos bankai, tokie, kaip Europos investicijų bankas. Šis bankas gali būti ir kaip investitorius.

Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) garbės prezidentas
Adakras Šeštakauskas

LSA prezidiumas dar []
2008 metais deklaravo paramą metropoliteno idėjos realizavimui, nes tai žymiai pagyvintų šiuo tik pradedanti atsigauti statybos sektorių.

Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) pirmininkas
Algirdas Vapšys

Lietuvos statybos []
inžinierių sąjunga yra aktyvi metro idėjos rėmėja. Mes dar 2007 m. detaliai išnagrinėjome metropoliteno ir tramvajaus planus ir jų įdiegimo galimybes. Atskleidėme tuos nepatogumus, kuriuos tramvajus sukeltų kelių eismo dalyviams ir išryškinome metropoliteno sistemos privalumus prieš tramvajų.

Investuotojų forumo valdybos pirmininkas, LAWIN vadovaujantysis partneris,
Rolandas Valiūnas

Vilniaus metro, o ypač []
jo pirmoji atkarpa Pilaitė–Centras galėtų iš esmės pagyvinti investicinę aplinką šalyje. Lietuvos įmonės į strateginius investuotojus greičiausiai nepretenduotų, bet savo finansiniais resursais galėtų plėtoti pagalbinę metropoliteno infrastruktūrą: depą, parkingus, o taip pat prie metro stočių esančią socialinę infrastruktūrą.

Metro 4 – linija, pakeisianti Budapešto gyvenimą

Prie M4 projekto dirbančio lietuvio
Pauliaus Grigaliūno nuotrauka

Metro 4 (M4) yra šiuo metu statoma Budapešto metro ketvirtoji linija, kurią užbaigti numatyta 2014 m. pavasarį.

Pirmąją 7,4 kilometrų ilgio atkarpą sudarys dešimt stočių. Atkarpa, nutiesta po Dunojaus upe, sujungs Kelenföldi traukinių stotį vakarinėje, Buda, miesto dalyje su Keleti stotimi rytinėje, Pesta, dalyje. Projekte numatytos dar trys atkarpos. Pirmoji iš jų bus šiuo metu statomos atkarpos tąsa rytų kryptimi į Bosnyák tér rajoną. Antroji atkarpa, kol kas neturinti geležinkelių valdybos ir aplinkos specialistų patvirtinimo, liniją pratęs toliau į vakarinę Budapešto dalį, Virágpiac rajoną. Trečioji atkarpa, dėl kurios sprendimas dar nepriimtas, bus tiesiama toliau į rytus, link Újpalota rajono. Visa 12,7 kilometrų ilgio linija turės 16 stočių.

Šiuo metu yra baigti abu pirmosios atkarpos tuneliai (didžiausias gylis 40 metrų), atlikta daugiau nei 70 proc. numanytų darbų. Pirmosios atkarpos projekto įgyvendinimo kaina 366 mlrd. forintų (4,07 mlrd. litų). Finansinė atsakomybė tenka centrinei (79 proc.) ir vietos (21 proc.) valdžioms.

Liniją aptarnaus pilnai automatiniai „Alstom Metropolis“ traukiniai. Per dieną atkarpa planuojama pervežti 421 tūkst. keleivių.

M4 leis keliauti patogiai, mėgautis kelione. Modernūs kondicionuojami traukiniai kursuos kas 1,5 min. Keleiviai traukinių lauks šiuolaikiškose, gerai vėdinamose ir nepridrėkusiose stotyse.

Už investuotas lėšas taip pat bus rekonstruojama aplinka apie kiekvieną metro stotį. M4 pakeis Budapešto gyvenimą: atnaujinta aplinka, grynesnis oras, sumažėjęs eismo intensyvumas bei greitesnės, tylesnės ir saugesnės kelionės po žeme. Metro – tai greitesnė ir švaresnė transporto rūšis, orientuota į žmogų.

Daugiau nuotraukų ir vizualizacijų rasite Skyscrapercity.com forumo temoje Budapest Metro 4

Sekite mus "Facebook"
Kodėl metro?

Ar žinote, kad...

...metro trasas galima įrengti Neries, gatvių ir geležinkelių šlaituose, po gatvėmis, o stotis – esamų pastatų rūsiuose arba po jais.

Draugai

Blog'ai