Specialistų ir politikų balsas

Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus

Politikai teisę vadovauti []
visuomenei įgija piliečių pasitikėjimu, todėl nevalia ignoruoti visuomenėje užgimstančių idėjų – būtina ne tik jas išklausyti, bet ir pagal galimybes remti.

Ekonomistas
Gitanas Nausėda

Efektyvi susisiekimo []
infrastruktūra – svarbus ekonomikos faktorius. Kelionėje sugaištas laikas jokios vertės nesukuria. Kiekvienas papildomas kilometras, kiekviena sugaišta minutė – tai nuostoliai. VGTU mokslininkai suskaičiavo, kad automobilių spūstyse vilniečiai praranda milijardus, t. y. kelis kartus daugiau nei visas miesto biudžetas, skirtas miesto reikmėms tenkinti. Metropoliteno statyba ir jo veikla žymiai pagyvintų miesto ekonominį gyvenimą.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) pirmininkas
Robertas Dargis

Negalima kalbėti []
apie miesto darnią plėtrą, nevystant susisiekimo infrastruktūros. Metropolitenas iš esmės sprendžia susisiekimo problemą, skatina miesto plėtrą ir didina šalia jo esančio nekilnojamojo turto vertę.

VGTU rektorius
Alfonsas Daniūnas

Apsisprendimas statyti []
metropoliteną VGTU būtų tam tikras iššūkis. Mes privalėtume ir galėtume tam tikslui ruošti nacionalinius kadrus. Kaimyninių šalių sostinės tokio tipo statinių įrengimo patirtį įgijo keliais dešimtmečiais anksčiau, todėl mūsų studentai papildomos patirties galėtų įgyti pagal studentų mainų programas.

Lietuvos mokslų akademijos (LMA) prezidentas
Valdemaras Razumas

Naujovių diegimas []
ūkinėje veikloje neapsieina be mokslininkų pagalbos. Realizuojant metropoliteno projektą, pasireikšti galėtų įvairių sričių Lietuvos mokslininkai.

Filosofas
Vytautas Rubavičius

Metro projektas sustiprina []
Vilniaus, kaip regioninio metropolio didmiesčio, įvaizdį ir kuria tokiam didmiesčiui bei jo žmonėms reikalingą aplinką. Jis pajėgus atlikti svarbią socialinę santalkos funkciją. Tai ne tik planas, bet ir Vilniaus miesto ateities vizija, kurios įgyvendinimas taps visų vilniečių reikalu.

Europos Parlamento narys
Zigmantas Balčytis

Iki 2050 metų []
miesteliuose turėtų nelikti naftos produktais varomo transporto. Šiam tikslui numatoma skirti ES finansinę paramą, tačiau ji bus skirta tik tiems miestams, kurių valdžia ir visuomenė bus priėmę sprendimus ir paruošę reikalingą dokumentaciją.

Eurokomisaras, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas,
Vytenis Povilas Andriukaitis

Kaip socialdemokratas, []
metropoliteno idėjai pritariu dėl šios transporto rūšies populiarumo tarp įvairių socialinių grupių, o kaip medikas – dėl to, kad tai saugus, ekologiškas transportas, pasižymintis komfortiškomis laukimo ir važiavimo sąlygomis.

Seimo narys
Linas Balsys

Dirbdamas žurnalistu, []
domėjausi metropoliteno privalumais. Dabar, vadovaudamas Žaliųjų partijai, matau, kad metropolitenas žymiai pagerintų ekologinę Lietuvos sostinės padėtį, nes 80 proc. oro taršos ir triukšmo sudaro automobilių transportas. Metropolitenu paprastai naudojasi iki 50 proc. miesto gyventojų.

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentas
Stasys Kropas

Tokio stambaus ir []
ilgalaikio projekto kaip metropolitenas įgyvendinimas suaktyvina ir bankų veiklą. Lietuvos bankai, žinoma, finansuos vietines statybines firmas, o stambias užsienio korporacijas finansuos stambūs Europos bankai, tokie, kaip Europos investicijų bankas. Šis bankas gali būti ir kaip investitorius.

Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) garbės prezidentas
Adakras Šeštakauskas

LSA prezidiumas dar []
2008 metais deklaravo paramą metropoliteno idėjos realizavimui, nes tai žymiai pagyvintų šiuo tik pradedanti atsigauti statybos sektorių.

Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) pirmininkas
Algirdas Vapšys

Lietuvos statybos []
inžinierių sąjunga yra aktyvi metro idėjos rėmėja. Mes dar 2007 m. detaliai išnagrinėjome metropoliteno ir tramvajaus planus ir jų įdiegimo galimybes. Atskleidėme tuos nepatogumus, kuriuos tramvajus sukeltų kelių eismo dalyviams ir išryškinome metropoliteno sistemos privalumus prieš tramvajų.

Investuotojų forumo valdybos pirmininkas, LAWIN vadovaujantysis partneris,
Rolandas Valiūnas

Vilniaus metro, o ypač []
jo pirmoji atkarpa Pilaitė–Centras galėtų iš esmės pagyvinti investicinę aplinką šalyje. Lietuvos įmonės į strateginius investuotojus greičiausiai nepretenduotų, bet savo finansiniais resursais galėtų plėtoti pagalbinę metropoliteno infrastruktūrą: depą, parkingus, o taip pat prie metro stočių esančią socialinę infrastruktūrą.

Perėjas po geležinkeliais siūlo įrengti privačiais pinigais

Pirmadienį Vilniuje ant traukinio bėgių žuvusio jauno vaikino mirtis įžiebė diskusijas dėl būtinybės įrengti perėjas pavojinguose geležinkelio ruožuose. Kol Vilniaus miesto savivaldybė svarsto įvairius variantus, miestui pagalbos ranką ištiesė privatus investuotojas, pasirengęs tunelį įrengti savomis lėšomis. Deja, bet savivaldybė tokią iniciatyvą ne tik, kad atmeta, tačiau siekia perėją statyti mokesčių mokėtojų pinigais.

Praėjusių metų pabaigoje privatus investuotojas kreipėsi į Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių su pasiūlymu savomis lėšomis pastatyti tunelį, skirtą ne tik pėstiesiems ir dviratininkams, tačiau ir automobiliams.

3,5 m aukščio ir 9 m pločio tunelis leistų pravažiuoti lengviesiems ir specialios paskirties automobiliams – greitosios medicinos, priešgaisrinės pagalbos, policijos ir kt. Taip pat gyventojams, kurie šiuo metu priversti daryti 15 km lankstą.


Toks tunelis miestui nekainuotų, nes privatus investuotojas tunelį įrengti ir eksploatuoti ketina savo lėšomis. Visgi panašu, jog miesto valdžios atstovai nesidžiaugia tokiu pasiūlymu.

„Į oficialiai išsiųstą pasiūlymą įrengti perėją ir eksploatuoti gavome atsakymą, jog savivaldybė mėgins panašų projektą šiose apylinkėse įgyvendinti mokesčių mokėtojų pinigais“, – teigė verslininkas Juozas Zykus.

Savivaldybės atstovai siūlo pastatyti tik perėją pėstiesiems, kai privatus investuotojas siūlo įrengti tunelį ne tik pėstiesiems, bet ir automobiliams. Negana to, savivaldybės variantas dar ir gerokai brangesnis – preliminariais skaičiavimas vien tik pėstiesiems skirta perėja miesto gyventojams kainuotų 2-4 mln. eurų.

Verslininkų projektui pritaria ir Naujininkų, Panerių ir Vilkpėdės seniūnijų gyventojai bei vietos bendruomenių organizacijų pirmininkai.

„Su vietos gyventojais stebimės, kodėl savivaldybė metai iš metų nesugeba problemos išspręsti ir nieko nedaro, o kai atsiranda privatus investuotojas, kuris situaciją gelbėtų iš esmės, savivaldybė jį ignoruoja“ – stebisi bendruomenių aktyvistas ir susisiekimo specialistas Arimantas Račkauskas.

Vilniaus Panerių seniūnijoje esančios Zuikių ir aplinkinių gatvių gyventojai jau kelis dešimtmečius į mokyklą ir darbovietes yra priversti keliauti vos daugiau nei metro skersmens lietaus kanalizacijos vamzdžiu arba kirsti bėgius tam nepritaikytoje vietoje.

Kad tai labai rizikinga, primena šalia bėgių pastatyti kryžiai ir pastarųjų dienų įvykiai, kai po traukiniu žuvo 19 m. jaunuolis. Dar vienas Zuikių g. gyventojas žuvo praėjusių metų pabaigoje.

„Su Zuikių g. gyventojų problemomis esu pažįstamas daugiau nei 10 metų. Per šį laiką iš savivaldybės atstovai vis žadėjo, bet nieko taip ir nenuveikė, kad išspręstų šią įsisenėjusią problemą. Prieš keletą metų prezidentė paragino tuometinį merą Artūrą Zuoką imtis veiksmų, tačiau buvo atsakyta, jog yra svarbesnių problemų. Klausimas, kiek dar žuvusių gyvybių prireiks, kol savivaldybės atstovams atsivers akys“ – pridūrė J. Zykus.

Sekite mus "Facebook"
Kodėl metro?

Ar žinote, kad...

...metro trasas galima kloti statmenai antžeminio transporto trasų arba laisvai pasirinkta kryptimi tai sutrumpina kelionės laiką.

Draugai

Blog'ai