Specialistų ir politikų balsas

Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus

Politikai teisę vadovauti []
visuomenei įgija piliečių pasitikėjimu, todėl nevalia ignoruoti visuomenėje užgimstančių idėjų – būtina ne tik jas išklausyti, bet ir pagal galimybes remti.

Ekonomistas
Gitanas Nausėda

Efektyvi susisiekimo []
infrastruktūra – svarbus ekonomikos faktorius. Kelionėje sugaištas laikas jokios vertės nesukuria. Kiekvienas papildomas kilometras, kiekviena sugaišta minutė – tai nuostoliai. VGTU mokslininkai suskaičiavo, kad automobilių spūstyse vilniečiai praranda milijardus, t. y. kelis kartus daugiau nei visas miesto biudžetas, skirtas miesto reikmėms tenkinti. Metropoliteno statyba ir jo veikla žymiai pagyvintų miesto ekonominį gyvenimą.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) pirmininkas
Robertas Dargis

Negalima kalbėti []
apie miesto darnią plėtrą, nevystant susisiekimo infrastruktūros. Metropolitenas iš esmės sprendžia susisiekimo problemą, skatina miesto plėtrą ir didina šalia jo esančio nekilnojamojo turto vertę.

VGTU rektorius
Alfonsas Daniūnas

Apsisprendimas statyti []
metropoliteną VGTU būtų tam tikras iššūkis. Mes privalėtume ir galėtume tam tikslui ruošti nacionalinius kadrus. Kaimyninių šalių sostinės tokio tipo statinių įrengimo patirtį įgijo keliais dešimtmečiais anksčiau, todėl mūsų studentai papildomos patirties galėtų įgyti pagal studentų mainų programas.

Lietuvos mokslų akademijos (LMA) prezidentas
Valdemaras Razumas

Naujovių diegimas []
ūkinėje veikloje neapsieina be mokslininkų pagalbos. Realizuojant metropoliteno projektą, pasireikšti galėtų įvairių sričių Lietuvos mokslininkai.

Filosofas
Vytautas Rubavičius

Metro projektas sustiprina []
Vilniaus, kaip regioninio metropolio didmiesčio, įvaizdį ir kuria tokiam didmiesčiui bei jo žmonėms reikalingą aplinką. Jis pajėgus atlikti svarbią socialinę santalkos funkciją. Tai ne tik planas, bet ir Vilniaus miesto ateities vizija, kurios įgyvendinimas taps visų vilniečių reikalu.

Europos Parlamento narys
Zigmantas Balčytis

Iki 2050 metų []
miesteliuose turėtų nelikti naftos produktais varomo transporto. Šiam tikslui numatoma skirti ES finansinę paramą, tačiau ji bus skirta tik tiems miestams, kurių valdžia ir visuomenė bus priėmę sprendimus ir paruošę reikalingą dokumentaciją.

Eurokomisaras, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas,
Vytenis Povilas Andriukaitis

Kaip socialdemokratas, []
metropoliteno idėjai pritariu dėl šios transporto rūšies populiarumo tarp įvairių socialinių grupių, o kaip medikas – dėl to, kad tai saugus, ekologiškas transportas, pasižymintis komfortiškomis laukimo ir važiavimo sąlygomis.

Seimo narys
Linas Balsys

Dirbdamas žurnalistu, []
domėjausi metropoliteno privalumais. Dabar, vadovaudamas Žaliųjų partijai, matau, kad metropolitenas žymiai pagerintų ekologinę Lietuvos sostinės padėtį, nes 80 proc. oro taršos ir triukšmo sudaro automobilių transportas. Metropolitenu paprastai naudojasi iki 50 proc. miesto gyventojų.

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentas
Stasys Kropas

Tokio stambaus ir []
ilgalaikio projekto kaip metropolitenas įgyvendinimas suaktyvina ir bankų veiklą. Lietuvos bankai, žinoma, finansuos vietines statybines firmas, o stambias užsienio korporacijas finansuos stambūs Europos bankai, tokie, kaip Europos investicijų bankas. Šis bankas gali būti ir kaip investitorius.

Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) garbės prezidentas
Adakras Šeštakauskas

LSA prezidiumas dar []
2008 metais deklaravo paramą metropoliteno idėjos realizavimui, nes tai žymiai pagyvintų šiuo tik pradedanti atsigauti statybos sektorių.

Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) pirmininkas
Algirdas Vapšys

Lietuvos statybos []
inžinierių sąjunga yra aktyvi metro idėjos rėmėja. Mes dar 2007 m. detaliai išnagrinėjome metropoliteno ir tramvajaus planus ir jų įdiegimo galimybes. Atskleidėme tuos nepatogumus, kuriuos tramvajus sukeltų kelių eismo dalyviams ir išryškinome metropoliteno sistemos privalumus prieš tramvajų.

Investuotojų forumo valdybos pirmininkas, LAWIN vadovaujantysis partneris,
Rolandas Valiūnas

Vilniaus metro, o ypač []
jo pirmoji atkarpa Pilaitė–Centras galėtų iš esmės pagyvinti investicinę aplinką šalyje. Lietuvos įmonės į strateginius investuotojus greičiausiai nepretenduotų, bet savo finansiniais resursais galėtų plėtoti pagalbinę metropoliteno infrastruktūrą: depą, parkingus, o taip pat prie metro stočių esančią socialinę infrastruktūrą.

Savanorių Žiedas – ne iki galo tobulas transporto mazgas

aut. Tadas Kavaliauskas

Pirmasis „Eismo brokas“, kurį mums išnagrinėti pasiūlė nuolatinis tinklapio lankytojas,  įvažiavimas į Savanorių žiedą iš visai neseniai įrengtos Tūkstantmečio gatvės. Pripažinkime, kad naujasis viadukas sumažino spūstis šioje miesto vietoje ir palengvino situaciją išvažiuojantiems iš miesto, tačiau iki galo eismas šiame transporto mazge liko taip ir neišspręstas.

Transporto mazgas Savanorių – Geležinio vilko ir Tūkstantmečio gatvių sankirtoje

 

Nagrinėjamas žiedas dėl padidėjusio srauto yra nuolat apkrautas. Įvažiuojančių į žiedą ir iš jo išvažiuojančių automobilių srautai visomis kryptimis yra suderinti ir tik retais atvejais, piko valandomis ir avarijos atveju eismas žiede sustoja. Viskas būtų gal ne taip ir blogai, jei ne vienas įvažiavimas į minėtą žiedą, kuriame net ir ne piko valandomis dažnai nusidriekia automobilių eilė.

Įvažiavimas į Savanorių žiedą iš naujos Tūkstantmečio gatvės

 

Šis įvažiavimas, skirtingai nei visi kiti, žiedo prieigose susiaurėja ir į žiedą leidžia patekti tik iš vienos eismo juostos. Būtent dėl šios priežasties čia kemšasi automobiliai, o uždraudus sunkiasvoriams automobiliams važiuoti per Lazdynų tiltą, ši atšaka tampa vieninteliu keliu jiems išvažiuoti iš miesto.

 

Susiaurėjęs įvažiavimas ir sunkiasvoriai automobiliai stabdo eismą

 

Nepaisant kelio ženklų ir ženklinimo, dauguma vairuotojų nusprendžia verčiau nusižengti eismo taisyklėms ir įvažiuoti į žiedą iš neleistinos juostos, nei keliolika minučių stovėti laukiant, kol į žiedą pateks sunkiasvoriai automobiliai.

Noras greičiau įvažiuoti į žiedą nugali norą laikytis taisyklių.

 

Išeitis yra! Pakaktų pakeisti kelio ženklus ir ženklinimą. Ir leisti bent jau lengviesiems automobiliams į žiedą patekti, kaip, kad jie tai daro dabar – iš draudžiamos juostos, juo labiau, kad kelio pločio čia tikrai pakanka.

 

Taip yraTaip galėtų būti

O kaip manote jūs?

keliu eismo taisyklese aprasyta kad reikia vadovautis kelio zenklais, o ne kelio zenklinimu, (ziema kelio zenklinimo gali nesimatyt) 2punktas transporto priemone isvaziuodama is sankryzos gali atsidurti 1moi arba 2oi eismo juostoi.... jaigu stovi zenklas kelio susiaurejimas vadinas isvaziavymas tik 1nas is kurio galim isvaziuot kur???? 1 arba 2 eismo juosta....
Niekas nebeprisimena kokia eiles tvarka transporto priemones turi judeti esant kelio susiaurejimui (kas 2ra TP) ir visin epaisom taisykles kad ner ko list i sankryza jai matot kad joe spustys ko pasekoje mes trugdom vieni kitem

Neseniai pastebejau kad sita problemele beveik isspresta - perbraizytos juostos ir dabar i zieda galima isvaziuoti dviejomis vietoj vienos. Bet....zenklas pries sankryza, nurodantis, kad antra juosta "uzsidaro", liko nenuimtas....taigi horizontalus zenklinimas dabar priestarauja vertikaliam....

Leisti važiuoti dviem juostom irgi blogai, nes reikia žiurėt plačiau: labai arti yra išvažiavimas į savanoriu prospektą, tad norint važiuoti žiedu, tenka iškart rikiuotis į antrą juostą. Todėl padarius antrą juostą į žiedą, užsikimštų pats žiedas nuo padaugėjusių persirikiuoti norinčių automobilių.

Ka negalima, ten ir taip vaziuoja dviem juostom i zieda. Ir neuzkemsa jo.

Panasi situacija yra ir Klaipedoje. I greitai judanti zieda ir taip sunku ivaziuoti, o dar kai leidzia tik viena juosta tai dar kebliau. Turetu buti ivaziavimas is abieju juostu (kaip is Konstitucijos prospekto i Saltoniskiu zieda).