Specialistų ir politikų balsas

Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus

Politikai teisę vadovauti []
visuomenei įgija piliečių pasitikėjimu, todėl nevalia ignoruoti visuomenėje užgimstančių idėjų – būtina ne tik jas išklausyti, bet ir pagal galimybes remti.

Ekonomistas
Gitanas Nausėda

Efektyvi susisiekimo []
infrastruktūra – svarbus ekonomikos faktorius. Kelionėje sugaištas laikas jokios vertės nesukuria. Kiekvienas papildomas kilometras, kiekviena sugaišta minutė – tai nuostoliai. VGTU mokslininkai suskaičiavo, kad automobilių spūstyse vilniečiai praranda milijardus, t. y. kelis kartus daugiau nei visas miesto biudžetas, skirtas miesto reikmėms tenkinti. Metropoliteno statyba ir jo veikla žymiai pagyvintų miesto ekonominį gyvenimą.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) pirmininkas
Robertas Dargis

Negalima kalbėti []
apie miesto darnią plėtrą, nevystant susisiekimo infrastruktūros. Metropolitenas iš esmės sprendžia susisiekimo problemą, skatina miesto plėtrą ir didina šalia jo esančio nekilnojamojo turto vertę.

VGTU rektorius
Alfonsas Daniūnas

Apsisprendimas statyti []
metropoliteną VGTU būtų tam tikras iššūkis. Mes privalėtume ir galėtume tam tikslui ruošti nacionalinius kadrus. Kaimyninių šalių sostinės tokio tipo statinių įrengimo patirtį įgijo keliais dešimtmečiais anksčiau, todėl mūsų studentai papildomos patirties galėtų įgyti pagal studentų mainų programas.

Lietuvos mokslų akademijos (LMA) prezidentas
Valdemaras Razumas

Naujovių diegimas []
ūkinėje veikloje neapsieina be mokslininkų pagalbos. Realizuojant metropoliteno projektą, pasireikšti galėtų įvairių sričių Lietuvos mokslininkai.

Filosofas
Vytautas Rubavičius

Metro projektas sustiprina []
Vilniaus, kaip regioninio metropolio didmiesčio, įvaizdį ir kuria tokiam didmiesčiui bei jo žmonėms reikalingą aplinką. Jis pajėgus atlikti svarbią socialinę santalkos funkciją. Tai ne tik planas, bet ir Vilniaus miesto ateities vizija, kurios įgyvendinimas taps visų vilniečių reikalu.

Europos Parlamento narys
Zigmantas Balčytis

Iki 2050 metų []
miesteliuose turėtų nelikti naftos produktais varomo transporto. Šiam tikslui numatoma skirti ES finansinę paramą, tačiau ji bus skirta tik tiems miestams, kurių valdžia ir visuomenė bus priėmę sprendimus ir paruošę reikalingą dokumentaciją.

Eurokomisaras, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas,
Vytenis Povilas Andriukaitis

Kaip socialdemokratas, []
metropoliteno idėjai pritariu dėl šios transporto rūšies populiarumo tarp įvairių socialinių grupių, o kaip medikas – dėl to, kad tai saugus, ekologiškas transportas, pasižymintis komfortiškomis laukimo ir važiavimo sąlygomis.

Seimo narys
Linas Balsys

Dirbdamas žurnalistu, []
domėjausi metropoliteno privalumais. Dabar, vadovaudamas Žaliųjų partijai, matau, kad metropolitenas žymiai pagerintų ekologinę Lietuvos sostinės padėtį, nes 80 proc. oro taršos ir triukšmo sudaro automobilių transportas. Metropolitenu paprastai naudojasi iki 50 proc. miesto gyventojų.

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentas
Stasys Kropas

Tokio stambaus ir []
ilgalaikio projekto kaip metropolitenas įgyvendinimas suaktyvina ir bankų veiklą. Lietuvos bankai, žinoma, finansuos vietines statybines firmas, o stambias užsienio korporacijas finansuos stambūs Europos bankai, tokie, kaip Europos investicijų bankas. Šis bankas gali būti ir kaip investitorius.

Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) garbės prezidentas
Adakras Šeštakauskas

LSA prezidiumas dar []
2008 metais deklaravo paramą metropoliteno idėjos realizavimui, nes tai žymiai pagyvintų šiuo tik pradedanti atsigauti statybos sektorių.

Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) pirmininkas
Algirdas Vapšys

Lietuvos statybos []
inžinierių sąjunga yra aktyvi metro idėjos rėmėja. Mes dar 2007 m. detaliai išnagrinėjome metropoliteno ir tramvajaus planus ir jų įdiegimo galimybes. Atskleidėme tuos nepatogumus, kuriuos tramvajus sukeltų kelių eismo dalyviams ir išryškinome metropoliteno sistemos privalumus prieš tramvajų.

Investuotojų forumo valdybos pirmininkas, LAWIN vadovaujantysis partneris,
Rolandas Valiūnas

Vilniaus metro, o ypač []
jo pirmoji atkarpa Pilaitė–Centras galėtų iš esmės pagyvinti investicinę aplinką šalyje. Lietuvos įmonės į strateginius investuotojus greičiausiai nepretenduotų, bet savo finansiniais resursais galėtų plėtoti pagalbinę metropoliteno infrastruktūrą: depą, parkingus, o taip pat prie metro stočių esančią socialinę infrastruktūrą.

Elektroninis bilietas - pačiūžomis ant asfalto

Nuo sausio pradžios Vilniaus viešajame transporte pradėjo veikti vienkartinių elektroninių bilietų sistema. Naujosios tvarkos įdiegimo darbai vykdomi keliais etapais, o popierinių vienkartinių visuomeninio transporto bilietų ketinama atsisakyti jau šių metų pabaigoje.

Įdiegus naująją sistemą, miesto visuomeniniu transportu besinaudojantys sostinės gyventojai ir svečiai turi galimybę e. bilieto korteles papildyti ir vienkartiniais kelionės bilietais.

„Nauja tvarka skirta gyventojų patogumui – tikimės, kad vilniečiams bus lengviau ir pigiau naudotis miesto transportu. Tokios sistemos sėkmingai veikia daugelyje Europos miestų. Išanalizavę jų patirtį, stengiamės ir mūsų mieste sukurti į vartotoją orientuotą vienkartinių e. bilietų sistemą“, – spaudos konferencijoje sakė mero pavaduotojas Romas Adomavičius.

Pasak R. Adomavičiaus, ši sistema suteiks galimybę sumažinti bilietų platinimo kaštus, be to, – tiksliau atsiskaityti su vežėjais pagal realiai pervežtų žmonių skaičių. Keleiviai, norintys važiuoti nedidelius atstumus, už bilietus mokės pigiau, nes e. sistema suteiks galimybę pirkti dienos, savaitės ir kitos trukmės bilietus. Be to, e. bilietas saugesnis, nes jį praradus, bus perkeliamas likutis į naują bilietą, taip pat svarstoma galimybė atsiskaityti ta pačia bilieto kortele už kitas paslaugas, pavyzdžiui, už automobilių stovėjimą.

Sistemos įdiegimą Savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos“ vykdo trimis etapais: šiuo metu pritaiko sistemą maksimaliam gyventojų patogumui, antrame etape plės kortelės pasipildymo galimybes – didins mieste kortelės papildymo taškų skaičių, taip pat numatyta paslauga pasipildyti kortelę internetu. Trečiojo etapo metu gyventojai bus skatinami rinktis vienkartinius e. bilietus – praktiškesnius žmogui ir „draugiškesnius“ gamtai. Tačiau, pasak įmonės „Susisiekimo paslaugos“ direktoriaus Ginto Bliuvo, popieriniai vienkartiniai bilietėliai niekur nedings – juos ir toliau visuomeninio transporto priemonėse pas vairuotojus galės įsigyti „konservatyvesni“ keleiviai ar miesto svečiai.

Vienkartinio e. bilieto sistemą pristačiusių vadovų teigimu, naudotis šiuo bilietu yra paprasta ir pagyvenusiam, ir jaunam keleiviui – įlipus į transporto priemonę, reikia priglausti e. bilieto kortelę prie komposterio ir sulaukti signalo, pranešančio apie sėkmingai nuskaitytą bilietą ir apmokėtą kelionę. Pakartotinai priglaudęs kortelę keleivis galės pasitikrinti elektroninių bilietų, esančių kortelėje, likutį.

Kol kas pasipildyti korteles vienkartiniais e. bilietais galima SĮ „Susisiekimo paslaugos“ informaciniuose centruose, esančiuose prie Vilniaus geležinkelio stoties, V. Kudirkos aikštėje (Gedimino pr. 9a) ir įmonės būstinėje, Žolyno g. 15. Artimiausiu metu kortelės papildymo vietų mieste daugės.

Vienkartinius bilietus bus galima įkelti į bet kurią šiuo metu apyvartoje esančią e. bilieto kortelę. Bilietų įsigijimo tvarka nesikeičia – pateikus elektroninio bilieto kortelę, reikės nurodyti perkamų vienkartinių bilietų rūšį ir kiekį.

Šaltinis:

Sekite mus "Facebook"
Kodėl metro?

Ar žinote, kad...

...metro yra kitoje plokštumoje nei antžeminis transportas, todėl nesikerta jų trasos ir nereikia sustoti praleisti statmena kryptimi judančio transporto ir žmonių. Tai užtikrina didesnį važiavimo greitį, didesnį transporto ir pėsčiųjų saugumą.

Draugai

Blog'ai