Reply to comment

aut. Tadas Kavaliauskas

Pirmasis „Eismo brokas“, kurį mums išnagrinėti pasiūlė nuolatinis tinklapio lankytojas,  įvažiavimas į Savanorių žiedą iš visai neseniai įrengtos Tūkstantmečio gatvės. Pripažinkime, kad naujasis viadukas sumažino spūstis šioje miesto vietoje ir palengvino situaciją išvažiuojantiems iš miesto, tačiau iki galo eismas šiame transporto mazge liko taip ir neišspręstas.

Transporto mazgas Savanorių – Geležinio vilko ir Tūkstantmečio gatvių sankirtoje

 

Nagrinėjamas žiedas dėl padidėjusio srauto yra nuolat apkrautas. Įvažiuojančių į žiedą ir iš jo išvažiuojančių automobilių srautai visomis kryptimis yra suderinti ir tik retais atvejais, piko valandomis ir avarijos atveju eismas žiede sustoja. Viskas būtų gal ne taip ir blogai, jei ne vienas įvažiavimas į minėtą žiedą, kuriame net ir ne piko valandomis dažnai nusidriekia automobilių eilė.

Įvažiavimas į Savanorių žiedą iš naujos Tūkstantmečio gatvės

 

Šis įvažiavimas, skirtingai nei visi kiti, žiedo prieigose susiaurėja ir į žiedą leidžia patekti tik iš vienos eismo juostos. Būtent dėl šios priežasties čia kemšasi automobiliai, o uždraudus sunkiasvoriams automobiliams važiuoti per Lazdynų tiltą, ši atšaka tampa vieninteliu keliu jiems išvažiuoti iš miesto.

 

Susiaurėjęs įvažiavimas ir sunkiasvoriai automobiliai stabdo eismą

 

Nepaisant kelio ženklų ir ženklinimo, dauguma vairuotojų nusprendžia verčiau nusižengti eismo taisyklėms ir įvažiuoti į žiedą iš neleistinos juostos, nei keliolika minučių stovėti laukiant, kol į žiedą pateks sunkiasvoriai automobiliai.

Noras greičiau įvažiuoti į žiedą nugali norą laikytis taisyklių.

 

Išeitis yra! Pakaktų pakeisti kelio ženklus ir ženklinimą. Ir leisti bent jau lengviesiems automobiliams į žiedą patekti, kaip, kad jie tai daro dabar – iš draudžiamos juostos, juo labiau, kad kelio pločio čia tikrai pakanka.

 

Taip yraTaip galėtų būti

O kaip manote jūs?

Reply

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.

More information about formatting options

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Sekite mus "Facebook"