Reply to comment

Komentaras į straipsnį Visi Lietuvos geležinkelių ruožai bus valdomi centralizuotai

Aut.: Mindaugas Stankovičius

Nuo to laiko, kai Lietuva įstojo į Europos Sąjungą, Lietuvoje įvyko begalė pasikeitimų. Transporto sritis – ne išimtis. Lietuvoje transporto sfera sparčiai modernizuojama ir tai yra labai sveikintina.

Europoje šiuo metu yra dedamos didelės pastangos diegiant Intelektines Transporto Sistemas (ITS). ITS apima daug veiklos grupių, tokių kaip bendros eismo informacijos teikimas, su sauga susijusios informacijos teikimas ir kt. Europos parlamentas nustatė nuostatas, kurių reikės laikytis visoms ES narėms. Europos parlamentas viename savo susirinkime nustatė tikslus visoms ES šalims transporto srityje, pavyzdžiui, 2012 m. - su kelių sauga susijusios minimalios universalios informacijos nemokamas teikimas, 2013 m. - tikralaikės eismo informacijos paslaugų teikimas visoje ES, 2014 m. - kelionių daugiarūšiu transportu informacijos paslaugų teikimas visoje ES ir kt. Ir, panašu, jog šie tikslai yra sėkmingai įgyvendinami Lietuvoje. Štai, pavyzdžiui, Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie susisiekimo ministerijos interneto puslapyje jau galima rasti informaciją apie oro ir kelio dangos temperatūras, vėjo greitį bei jo kryptį, matomumą, kritulių kiekį ir kt.

Na, o Lietuvos geležinkeliams kuriamas Eismo valdymo centras apima tam tikras Europos komisijos ITS prioritetines sritis, t.y. sauga ir saugumas, optimalus kelių, eismo ir kelionės duomenų naudojimas, centralizuotas įvairiarūšių transporto priemonių valdymas bei jų integravimas į transporto infrastruktūrą. „Lietuvos geležinkeliuose esančios eismo valdymo sistemos yra skirtingų gamintojų, tai riboja jų sąveikos galimybes. [...] pajungsime jas į eismo valdymo centro sistemą. Taip bus galima centralizuotai kontroliuoti ir valdyti ne tik modernizuotų, bet visų geležinkelio ruožų eismą, todėl saugumas dar labiau padidės“, - sakė sistemą diegiančios bendrovės „Fima“ sprendimų departamento direktorius Rokas Šlekys.

Taigi, belieka tik pasveikinti Lietuvos transporto infrastruktūrą už sėkmingą integravimąsi į ES transporto atžvilgiu.

Reply

  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.

More information about formatting options

CAPTCHA
This question is for testing whether you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.

Sekite mus "Facebook"