Oslo metropolitenas

Norvegijos sostinėje Osle gyvena apie pusę milijono gyventojų, t.y. panašiai kaip Vilniuje. Miesto plotas irgi beveik toks pat. Tačiau metropoliteno sistema Osle buvo pradėta vystyti gerokai anksčiau. Miesto dydis anuomet buvo panašus šiandieniam Panevėžiui. Metropolitenas Osle pradėtas statyti dar užpraeitame amžiuje, 1898 metais. Tada buvo įrengta pirmoji linija, tačiau ji buvo antžeminė.
1928 metais Osle buvo atidaryta pirmoji požeminė linija, o 1966 m. atidaryta metropoliteno pilnavertė sistema. 1995 metais visos metro linijos, kertančios miestą, buvo patalpintos po žeme. 2006 metais Osle buvo įrengta žiedinė metro linija.

Oslo metro schema


Šiandien Osle yra penkios veikiančios metro linijos su 104 stotimis ir perveža apie 65 mln. keleivių per metus. Vidutinis eksploatacinis greitis 31 km/h. 2005 metais stotyse įrengta elektroninė bilietų sistema. Artimiausiu metu ruošiamasi ir toliau modernizuoti stotis, bei plėsti ir atnaujinti esamas linijas. Nebuvo užmiršti ir traukiniai, jų 2003 metais iš SIEMENS kompanijos buvo užsakyta 99 vnt. Naujieji (MX3002) pakeis jau 30 metų eksploatacijoje esančius traukinius.


MX3002

Sekite mus "Facebook"