Savanorių Žiedas – ne iki galo tobulas transporto mazgas

aut. Tadas Kavaliauskas

Pirmasis „Eismo brokas“, kurį mums išnagrinėti pasiūlė nuolatinis tinklapio lankytojas,  įvažiavimas į Savanorių žiedą iš visai neseniai įrengtos Tūkstantmečio gatvės. Pripažinkime, kad naujasis viadukas sumažino spūstis šioje miesto vietoje ir palengvino situaciją išvažiuojantiems iš miesto, tačiau iki galo eismas šiame transporto mazge liko taip ir neišspręstas.

Transporto mazgas Savanorių – Geležinio vilko ir Tūkstantmečio gatvių sankirtoje

 

Nagrinėjamas žiedas dėl padidėjusio srauto yra nuolat apkrautas. Įvažiuojančių į žiedą ir iš jo išvažiuojančių automobilių srautai visomis kryptimis yra suderinti ir tik retais atvejais, piko valandomis ir avarijos atveju eismas žiede sustoja. Viskas būtų gal ne taip ir blogai, jei ne vienas įvažiavimas į minėtą žiedą, kuriame net ir ne piko valandomis dažnai nusidriekia automobilių eilė.

Įvažiavimas į Savanorių žiedą iš naujos Tūkstantmečio gatvės

 

Šis įvažiavimas, skirtingai nei visi kiti, žiedo prieigose susiaurėja ir į žiedą leidžia patekti tik iš vienos eismo juostos. Būtent dėl šios priežasties čia kemšasi automobiliai, o uždraudus sunkiasvoriams automobiliams važiuoti per Lazdynų tiltą, ši atšaka tampa vieninteliu keliu jiems išvažiuoti iš miesto.

 

Susiaurėjęs įvažiavimas ir sunkiasvoriai automobiliai stabdo eismą

 

Nepaisant kelio ženklų ir ženklinimo, dauguma vairuotojų nusprendžia verčiau nusižengti eismo taisyklėms ir įvažiuoti į žiedą iš neleistinos juostos, nei keliolika minučių stovėti laukiant, kol į žiedą pateks sunkiasvoriai automobiliai.

Noras greičiau įvažiuoti į žiedą nugali norą laikytis taisyklių.

 

Išeitis yra! Pakaktų pakeisti kelio ženklus ir ženklinimą. Ir leisti bent jau lengviesiems automobiliams į žiedą patekti, kaip, kad jie tai daro dabar – iš draudžiamos juostos, juo labiau, kad kelio pločio čia tikrai pakanka.

 

Taip yraTaip galėtų būti

O kaip manote jūs?

keliu eismo taisyklese aprasyta kad reikia vadovautis kelio zenklais, o ne kelio zenklinimu, (ziema kelio zenklinimo gali nesimatyt) 2punktas transporto priemone isvaziuodama is sankryzos gali atsidurti 1moi arba 2oi eismo juostoi.... jaigu stovi zenklas kelio susiaurejimas vadinas isvaziavymas tik 1nas is kurio galim isvaziuot kur???? 1 arba 2 eismo juosta....
Niekas nebeprisimena kokia eiles tvarka transporto priemones turi judeti esant kelio susiaurejimui (kas 2ra TP) ir visin epaisom taisykles kad ner ko list i sankryza jai matot kad joe spustys ko pasekoje mes trugdom vieni kitem

Neseniai pastebejau kad sita problemele beveik isspresta - perbraizytos juostos ir dabar i zieda galima isvaziuoti dviejomis vietoj vienos. Bet....zenklas pries sankryza, nurodantis, kad antra juosta "uzsidaro", liko nenuimtas....taigi horizontalus zenklinimas dabar priestarauja vertikaliam....

Leisti važiuoti dviem juostom irgi blogai, nes reikia žiurėt plačiau: labai arti yra išvažiavimas į savanoriu prospektą, tad norint važiuoti žiedu, tenka iškart rikiuotis į antrą juostą. Todėl padarius antrą juostą į žiedą, užsikimštų pats žiedas nuo padaugėjusių persirikiuoti norinčių automobilių.

Ka negalima, ten ir taip vaziuoja dviem juostom i zieda. Ir neuzkemsa jo.

Panasi situacija yra ir Klaipedoje. I greitai judanti zieda ir taip sunku ivaziuoti, o dar kai leidzia tik viena juosta tai dar kebliau. Turetu buti ivaziavimas is abieju juostu (kaip is Konstitucijos prospekto i Saltoniskiu zieda).

Sekite mus "Facebook"