20-ies kelionių bilietai - populiariausi Rygoje

Remiantis pardavimo duomenimis, Rygos viešojo transporto keleiviai labiausiai naudojosi terminuotu 20-ies kelionių bilietu, praneša bendrovė „Rīgas satiksme".

20-ies kelionių bilietai 2010-aisiais metais buvo populiariausi Rygos viešajame transporte. Šio tipo bilietas praėjusiais metais komposteriu fiksuotas (žymėtas) net 23 806 509 kartus, o tai reiškia, kad 18 proc. visų Rygos viešojo transporto keleivių pasirinko būtent šios rūšies bilietą.

Antra iš populiariausių bilietų rūšis buvo vieno mėnesio bilietai dviems transporto rūšims (pvz., tik autobusui ir tik troleibusai), šiuo bilietu naudojosi 11 proc. keleivių. Keleiviai taip pat noriai naudojosi vieno mėnesio visoms transporto rūšims bilietu, kuriuo pasinaudojo vos 1 proc. mažiau, negu tos pačios rūšies bilietu, bet tik dviems transporto rūšims. Ne tokie populiarūs buvo dviejų kelionių 3-jų keleivių grupei bilietų rūšis, kuria 2010 metais pasinaudojo tik 16 350 keleivių.

Dauguma keleivių - 72,98 proc. - bilietus įsigijo įvairiose mažmeninės prekybos parduotuvėse, bet 12,73 proc. keleivių vis dar įpratę bilietus pirkti transporto viduje, iš vairuotojo. 1,28 procento visų Rygos viešojo transporto keleivių bilietus įsigijo savo elektroninius bilietus - korteles papildydami automatuose ir tik 0,31 proc. keleivių jas papildė naudodamiesi internetu.

Rudenį atliktos apklausos ir viešosios nuomonės tyrimo duomenimis, du trečdaliai visų Rygos gyventojų (65%) yra patenkinti e. bilieto sistema, naudojamą atsiskaityti už Rygos viešojo transporto paslaugas, o 21% yra visiškai patenkintas. Tyrimas parodė, kad gyventojai, besinaudojantys viešuoju transportu, dažniausiai apie naująją sistemą yra teigiamos nuomonės. Net 76 proc. Rygos gyventojų linkę viešuoju transportu naudotis kiekvieną dieną ar bent kartą per savaitę.

2010 m. „Rīgas satiksme" pervežė 133 399 525 keleivius. Bendrovė Rygos mieste ir priemiestyje aptarnauja 53 autobusų, 20 troleibusų ir 9 tramvajaus maršrutus. Populiariausi - autobusų 3-iasis, troleibusų 15-asis ir tramvajų 6-asis maršrutai - jais pervežta daugiausia keleivių per praėjusius metus.

„Rīgas satiksme" inf.
Vertė Julius Majauskas,
Viešojo transporto entuziastai!

Šaltinis:

Sekite mus "Facebook"