Delio metropoliteną traukiniai pasiekė oru

Pirmieji iš 424 Bombardier metro vagonų buvo pakrauti į Antonov Airines lėktuvą AN-124-100M transportavimui į Delį (Indija). 45 tonų vagonas iš rytų Vokietijos Gorlizo miestelio buvo nutransportuotas į Parchimo oro uostą Meklenburgo regione (netoli Danijos).

Delio metro užsakė metro vagonų 60-ies kilometro naujos linijos aptarnavimui. Bendra užsakymų vertė 514 milijonų eurų.

Lietuvoje nusprendus statyti metropoliteną, vagonų transportavimas iš kitų šalių gamyklų būtų nepalyginamai pigesnis, dėl Klaipėdos uosto pritaikymo krovinius iš uosto transportuoti geležinkelio bėgiais iki visų didžiųjų Lietuvos miestų. Be to,nors Indijos miestų gyventojų skaičius vienas didžiausių pasaulyje, bet indų perkamoji galia riboja net ir tokius poreikius, kaip naudojimasis visuomeniniu transportu. Dėl šios priežasties Europos metro pramonininkai entuziastingiau žiūri į Europos miestų metro statybos planus.


Bombardier kompanija investavo 33 milijonus eurų į gamyklą Gujarate (Indijoje), ši gamykla ateityje pati tieks metro vagonus Delio metropolitenui. Bombardier taip pat turi gamybinius dalinius ir kituose savo pirkėjų šalyse- Bukarešte (Rumunija), Manheime (Vokietija), Västerås’e (Švedija) ir kt.


Todėl Lietuvai sukūrus modernią susisiekimo sistemą Vilniuje galima laukti papildomų plyno lauko užsienio investicijų ir darbo vietų kūrimo.

sauni technologija

Sekite mus "Facebook"