Kraupi tragedija: vaikai žuvo ant bėgių

Geležinkelio bėgiai Kauno priemiestyje Rokuose paženklinti dviejų berniukų mirtimi. Juos partrenkė keleivinis traukinys.


Žuvusiųjų iškart nepasigedo

Nelaimė įvyko trečiadienį 16.30 vai. Rokų gyvenvietėje, tarps-totėje Kaunas-Jiesia, 43-iajame kilometre. Keleivinis traukinys Šeštokai-Vilnius kliudė ir mirtinai sužalojo du berniukus.

Pareigūnai apklausė apylinkių gyventojus, tačiau niekas iki vakar ryto mažamečių nepasigedo. Žuvusių vaikų tapatybė buvo nustatyta tik vakar. Tai - dvylikametis Garliavos gyventojas D.T. ir vienuolikametis P.M. iš Alšėnų seniūnijos.

Kauno rajono policija bergždžiai ieškojo trečio berniuko. Traukinio mašinistas matė, kaip dar vienas vaikas spėjo pasprukti nuo bėgių. „Būtų gerai pasikalbėti su tuo trečiuoju vaiku, kad tiksliau galėtume nustatyti nelaimės aplinkybes", - sakė Kauno rajono policijos komisariato viršininkas Romas Oželis.

Pasak viršininko, nelaimė įvyko, kai per šalia Rokų gyvenvietės einančius geležinkelio bėgius prasilenkė du traukimai, - vienas krovininis, kitas keleivinis. Spėjama, kad vaikai greičiausiai neišgirdo atvažiuojančio keleivinio traukinio. „Mašinistas signalizavo pamatęs vaikus, tačiau traukinys taip greitai nesustoja", - aiškino R.Oželis.


Kasdienis kelias

Abipus geležinkelio bėgių gyvena žmonės. Vienoje pusėje yra Rokų gyvenvietė, kitoje - sodų bendrija. Ties vieta, kur įvyko kraupi nelaimė, net išmintas takelis, per griovį pastatytas tiltelis.

„Čia nuolat vaikšto vaikai. Ir ne tik vaikai", - pasakojo arčiausiai nelaimės vietos gyvenanti Aldona Petruševičienė.

Moteris trečiadienio pavakarę sėdėjo senos eglės pavėsyje ir skaitė knygą. Vaikų klegesys ar dar koks nors triukšmas jos dėmesio nepatraukė. „Nustebau išgirdusi traukinio signalą. Pagalvojau, kad čia gal taip juokauja prasilenkdami", - prisiminė moteris.

Netrukus ji pamatė atbėgantį vyrą. Po kelių minučių atskubėjo dar vienas žmogus. „Jie pasilenkę kažko ieškojo ant bėgių", -palingavo galvą senolė. Pamačiusi policijos ir greitosios medicinos pagalbos automobilį moteris suprato, kad įvyko tragedija.

„Arčiau priėjau tik tada, kai susirinko daugiau žmonių. Girdėjau kalbant, kad gręičiausiai vaikai yra nevietiniai. Nepažino niekas tų vaikučių", - pasakojo A.Petrusevičienė.


Gyvenimas prie bėgių

„Aš nėjau artyn. Iš karto supratau, kas įvyko", - pasakojo vienoje iš geležinkelio pervažų dirbanti moteris. Jos gyvenamasis namas stovi vos kelių metrų atstumu nuo geležinkelio. Iš kiemo matyti ir įvykusios tragedijos vieta.

Čia, prie pat bėgių, užaugo ir du moters vaikai. „Visi klausia: kaip: tu tuos vaikus užauginai? Tvoros visur buvo su spynomis", - kasdienybę augant vaikams prisiminė moteris. Kai vaikai ūgtelėjo, moteris juos išleisdavo ir tolėliau. „Visada kartojau: tik išgirstate atvažiuojantį traukinį ir bėgte namo. Tai tik į kuprą susimesdavo ir lekia", - šypsojosi gyvenimo toliau nuo bėgių neįsivaizduojanti moteris.

Remdamasi savo darbo patirtimi geležinkelio pervažoje, moteris negailėjo kritikos pėstiesiems. Ji svarstė, kad gal bėgiai turėtų būti aptverti, tačiau Lietuvoje niekur šitaip nėra. 0 žmonės nepaiso jokių grėsmių.

Pati kebliausia padėtis, kai traukiniai prasilenkia. „Vienas pravažiuoja, o atvažiuojančio niekas negirdi, net nežiūri į tą pusę. Lekia užvertę galvas. Jei pabari, tai atgal gauni tokį pliūpsnį, kad saldu darosi", - esama padėtimi net nesistebėjo moteris.

Vietinių skaičiavimu, geležinkelio ruože netoli Rokų dar yra žuvusios dvi moterys.


Diana Krapavickaitė
d.krapavlckaltĖ@diena.lt

Komentaras:

Kraupi tragedija ant geležinkelio bėgių Kauno priemiestyje Rokuose priminė, kad analogiška situacija kaip Rokuose yra Vilniaus geležinkelio ruože tarp Panerių ir Vilkpėdės seniūnijų. Čia pernai panašiomis sąlygomis žuvo du žmonės, todėl tėvai savo vaikus į mokyklą bevelija siųsti per 110 metrų ilgio lietaus kanalizacijos vamzdį, esantį po pylimu, o ir patys šio rajono senyvo amžiaus žmonės šią netrumpą kelio atkarpą įveikia kanalizacijos vamzdžiu ir tai daro jau virš 50 metų. Nors šiam ruožui rekonstruoti skirta keli šimtai milijonų litų, bet miesto valdžia nesirūpina, o AB „Lietuvos geležinkeliai“ nelaiko tai savo problema ir taip ko gero netruksime sulaukti panašios nelaimės.

Sekite mus "Facebook"