Nuviliantis sprendimas neužkerta kelio tolimesniam užsibrėžto tikslo siekimui

LR Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto nuviliantis sprendimas neužkerta kelio tolimesniam „Metros sąjūdžio“ užsibrėžto tikslo siekimui – susisiekimo problemos sprendimui Vilniaus mieste, diegiant metropoliteną.

Apklausos parodė, kad 60 proc. vilniečių didžiausia sostinės problema įvardina susisiekimą. „Metro sąjūdžio“, kuris šiuo klausimu domisi jau dešimt metų, nuomone, šią problemą išspręsti galima įdiegus Vilniaus mieste greitą, saugią, patikimą, komfortišką visuomeninio transporto sistemą – metropoliteną. Tuo klausimu buvo atlikti įvairūs skaičiavimai, pasitelkta kitų šalių patirtis.

Šiais metais LR Seime buvo įregistruotas Metropoliteno įstatymas, kuriuo siekiama paskirstyti šio projekto įgyvendinimo funkcijas tarp LR Vyriausybės, savivaldybės ir strateginio investuotojo.

Žinant kitų šalių patirtį, kad visose visuomenėse diskusijos šiuo klausimo vyko dešimtmečiais, galima pasidžiaugti, kad LR Seimas, vos prasidėjus pavasario sesijai, skubiai ėmėsi svarstyti šį klausimą, tačiau „manytina“ paskubėjo su išvada: „Seimas nenori statyti metro Vilniuje“. Tačiau tai tėra Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto išvada, su kuria „galimai“ nesutiks dauguma Seimo narių vardinio balsavimo šiuo klausimu metu.

Sekite mus "Facebook"