Metro rėmėjų grupė ieškos finansų Vilniaus metro
Vidas Urbonavičius
„Metropoliteno įdiegimo
paramos grupės“ pirmininkas

Šiandien 17 Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narių susivienijo į „Metropoliteno įdiegimo paramos grupę“.

Grupę sudaro tarybos nariai iš visų savivaldybės tarybos frakcijų, pritariantys metropoliteno idėjai. Grupės tikslas – surasti racionalų sprendimą, kaip būtų galima finansuoti metro projektavimą ir statybą panaudojant privačias bei Europos Sąjungos lėšas.

Grupės pirmininku išrinktas Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Vidas Urbonavičius, pirmininko pavaduotoju – frakcijos „TAIP“ narys Juozas Antanaitis.

„Transporto problema užgulė vilniečių pečius visu sunkumu. Situacija tik blogės, jei neatsiras kokybiškai nauja transporto rūšis, nesikertanti su dabar egzistuojančiomis transporto rūšimis. Problemos sprendimui galime ieškoti investicijų iš privačių bei ES fondų, nes nei Vilniaus, nei Lietuvos biudžetas nėra pajėgus problemą išspręsti“, – teigė V. Urbonavičius.

Anot J. Antanaičio, šiuo klausimu „nereikia dalytis į poziciją ir opoziciją, nes Vilniaus transporto problemą turi spręsti visi tarybos nariai“, juolab kalbant apie tokių didelių investicijų pritraukimą į miestą.

Planuojama, kad pirmai 7 km metro linijai „Pilaitė – Baltasis tiltas“ nutiesti reikalingos 286 milijonų eurų investicijos. Apie 85 proc. reikalingų lėšų galėtų sudaryti ES ir tarptautinių finansinių institucijų įnašai, o likusius 15 proc. padengtų privatus verslas.

Vieno kilometro linijos nutiesimo kaina 100 - 400 mln. Skaiciai truputeli gasdina...

Siuo metu dirbu Crossrail projekte Londone. Turint galimybe stebeti, kaip ten viskas sustyguota, musu Vilniui, o kartu tikriausiai ir visai Lietuvai, metro projektas butu didelis issukis ir dar didesnis zingsnis i prieki

Sekite mus "Facebook"