Informacija dėl pasirengimo tramvajaus linijos statyboms – žiniasklaidos antis

Mėnesio pradžioje per Lietuvos žiniasklaidos priemonės nuvilnijo žinia, jog Vilniaus savivaldybė, besiruošdama tramvajaus linijos atsiradimui, visuomenės poreikiams paėmė du žemės sklypus Molėtų plente. Būtent nuo šios vietos buvo siūloma pradėti tiesti tramvajaus liniją iš Santariškių į stotį. Išaiškėjo, jog šis savivaldybės sprendimas tiesiogiai su A. Zuoko tramvajaus projektu nėra susijęs.

Savivaldybė net nėra apsisprendusi dėl naujos transporto rūšies

Dienraščio „Vilniaus diena“ žurnalistai susisiekė su Vilniaus viešojo transporto optimizavimo grupės vadovu Kastyčiu Lubiu, kuris patikino, kad joks projektas dar nerengiamas. Pasirodo, jog nėra net nuspręsta, kurios naujos rūšies transportas bus įdiegtas Vilniuje.

Savivaldybės atstovai dienraščiui tvirtino, jog visuomenės reikmėms paimtuose sklypuose prie Molėtų plento, Geležinio vilko ir Mokslininkų gatvių sankryžos, ketinama statyti didelę automobilių stovėjimo aikštelę.

Joje iš užmiesčio atvykę žmonės galėtų palikti savo automobilius ir tęsti kelionę viešuoju transportu. Ši aikštelė nėra nei linijos pradžia, nei pradinis tramvajaus projekto taškas.

Per 11 metų tramvajaus projektu verslas nesusidomėjo

2003 m. buvo parengtas Specialusis Vilniaus planas, kuriame iškelta tramvajaus diegimo Vilniaus mieste idėja. Per 11 metų tramvajus nesudomino verslininkų, o jo idėja gyvuoja tik A. Zuoko ir suinteresuotų bendraminčių dėka. Negana to, 2006 m. birtų „Scott Wilson Group“, „Eversheds“ ir vietos „Lawin“ įmonės savivaldybės užsakymu už atliko Vilniaus tramvajaus projekto finansavimo privataus sektoriaus lėšomis galimybių studiją. 300 tūkst. litų kainavusioje studijoje teigiama, kad linijos neatsipirktų, o savivaldybė savo lėšomis turėtų perkelti po gatve nutiestas komunikacijas. Šie darbai kainuotų ypač brangiai.

Sekite mus "Facebook"