Vienas iš patariamųjų komitetų metro koncesijos įstatymui nepritarė

Birželio 4 d. vykusiame balsavime 3 iš 11 dalyvavusių Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narių pasisakė už metropoliteno koncesijos įstatymo projektą, likę – susilaikė. Nors balsų „prieš“ nebuvo, pagal Seime galiojančią tvarką laikoma, kad komitetas įstatymo projektui nepritarė.

Nors metropoliteno koncesijos įstatymo projektas numato būdą įdiegti metro visai be ES paramos, kai kurie komiteto nariai baiminosi, jog metropoliteno projektui atitektų per didelė dalis iš Lietuvai numatytų skirti ES lėšų. Dėl to vienas iš Seimo narių užregistravimo įstatymo pataisą, pagal kurią metropoliteno projektas į ES paramą pretenduotų tik bendra tvarka.

Kaip ir Seimo Savivaldybių Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas, Biudžeto ir finansų komitetas metropoliteno koncesijos įstatymo projekto svarstyme turi tik patariamąją galią. Lemiamą sprendimą priims Seimo Ekonomikos komitetas, tikimasi, jau kitą savaitę.

Pritarimą įstatymo projektui jau pareiškęs Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas, Susisiekimo, Ūkio, Finansų, Aplinkos ir Teisingumo ministerijos.

Sekite mus "Facebook"