„Metro sąjūdžio“ aktyvo susirinkime nagrinėti metropoliteno, dvimiesčio ir „Rail Balticos“ klausimai

Gruodžio 10 d. „Metro sąjūdžio“ būstinėje vyko organizacijos „Metro sąjūdis“ aktyvo narių susitikimas, kuriame dalyvavo 16 mokslo, verslo ir visuomenės atstovų. Renginio dalyviai diskutavo apie „Metro sąjūdžio“ veiklos planus ir nagrinėjo svarbius organizacijai klausimus.

Daugiausiai dėmesio skirta metropoliteno, dvimiesčio ir „Rail Baltica“ geležinkelio temoms. Buvo aptartas šiuo metu Seime svarstomas Specialusis metropoliteno įgyvendinimo įstatymo projektas ir galimybė sujungti Vilnių su Kaunu greitojo geležinkelio linija nuo Pilaitės, kur galėtų susikurt naujas Vilniaus viešojo transporto mazgas, iki Karmėlavos, kadangi čia veikia perspektyviausias Tarptautinis Kauno oro uostas ir eis Europinio geležinkelio „Rail Baltica“ linija.

Būtent pastarajam klausimui skirtas didžiausias dėmesys. Aktyvo nariai nusprendė užmegzti kontaktus su visuomenine organizacija „Vieningas Kaunas“, kadangi akivaizdu, jog Vilniaus ir Kauno dvimiestis, kurio sukūrimas numatytas Lietuvos Bendrajam plane, vienodai svarbus abiem miestams. Valstybinėms įstaigoms, atsakingoms už Lietuvos Bendrojo plano vykdymą, bus pateiktas užklausimas kas šiuo klausimu nuveikta ir ką planuojama daryti.

Susirinkimo dalyviai taip pat nutarė įkurti darbo grupę įvairių rūšių bėginio transporto įdiegimo Lietuvoje klausimams išnagrinėti ir savo išvadas pateikti Lietuvos Respublikos Prezidentūrai, Vyriausybei ir savivaldybėms bei nuolat informuoti valdžios struktūras apie „Metro sąjūdžio“ veiklą ir pakviesti bendradarbiauti.

Renginyje buvo atkreiptas dėmesys į tą pačią dieną išsakytus Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus žodžius skalūninių dujų klausimu. Premjeras teigė, jog tokie projektai gali būti vykdomi tik bendradarbiaujant su visuomene. „Metro sąjūdžio“ aktyvo veikloje dalyvauja mokslininkai, įvairių sričių specialistai bei visuomenės veikėjai ir tik jų aktyvumo dėka pateikti projektiniai pasiūlymai būna išgirsti politikų ir valdžios atstovų.

Susirinkime dalyvavo prof. Jurgis Vanagas, prof. Kastytis Dundulis, prof. Jonas Anuškevičius, prof. Juozas Vijeikis, LSIS prezidentas dr. Algirdas Vapšys, „FIPRA International“ atstovas Arūnas Pemkus, UAB „Alstom Power“ direktorius Viktoras Karaliūnas, UAB „Ardanuy Baltic“ projektų vadovas Jevgenij Pičuginas, „Metro sąjūdžio“ aktyvo nariai visuomenininkai: Juozas Zykus, Virginijus Daukas, Kęstutis Turonis, VšĮ „Vilniaus metro“ direktorius Rimantas Pūkelis.

Sekite mus "Facebook"