Gerai, kai visiems gerai

Yra pastebėta, kad į vieną vietą sutelkus įvairias veiklas ir pramogas, tokia vieta tampa traukos centru ir sutelkia žymiai daugiau žmonių, nei šios pramogos būtų teikiamos atskirose viena nuo kitos nutolusiose vietose. Šis reiškinys vadinamas sinergija. Šio reiškinio vertę išnaudoja verslininkai, kurdami stambius prekybos ir pramogų centrus didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Tačiau šiuose centruose pramogų ir veiklos pasirinkimas ribotas, nes apribota erdvė, kurioje buriasi žmonės.

Klaipėda, o prie jos prijungus ir Neringą, veiklos ir pramogų galimybes žymiai praplečia. Čia galima vystyti vandens sportą ir pramogas bei turizmą mariose ir jūroje. Vasarą žmones traukia vanduo, žiemą – ledas. Svarbiausia, kad tokia vieta Lietuvoje – vienintelė.

Visuomenei apsisprendus, Klaipėdą ir Neringą sujungti tuneliu, verslininkai nedelsdami prie jo įrengtų sporto, pramogų ir turizmo infrastruktūrą, kur žmonės iš visos Lietuvos galėtų buriuoti, plaukioti, nardyti, žvejoti, keliauti įvairiais maršrutais tiek sausuma, tiek vandeniu laivais ir laiveliais upėmis, mariomis ar jūra.

Geras susisiekimas su krantu, Neringos gyventojams sudarytų galimybę kurti verslą kitoje marių pusėje ir aptarnauti Lietuvos žmones tiek žiemą, tiek vasarą. Greitesnis ir patogesnis susisiekimas tarp Klaipėdos ir Neringos būtų veiksnys, užtikrinantis sporto, pramogų ir turizmo centro idėjos realizavimą. Dėl Neringos ir Klaipėdos žmonėms prasmingų veiklos sąlygų sukūrimo verta svarstyti, diskutuoti, planuoti ir parodyti išmintį bei valią ir tokius planus paversti tikrove.

Šiuo metu dedamos pastangos suburti įvairių sričių specialistus: projektuotojus, ekonomistus, teisininkus, statybininkus, gamtosaugininkus bei politikus, kad po diskusijų galėtume visuomenei pateikti racionaliausią šios problemos sprendimo būdą ir, esant visuomenės palaikymui, pradėti jo realizavimą.

Projektuotojai paprastai nagrinėja keleivių srautus, parengia linijas, skaičiuoja konstrukcijas; ekonomistai skaičiuoja infrastruktūros sukūrimo ir eksploatavimo kaštus; teisininkai kuria įstatyminę bazę, statybininkai parenka statinio įgyvendinimo technologiją, nustato jo įrengimo trukmę ir kainą; gamtosaugininkai nurodo sąlygas, užtikrinančias aplinkos apsaugą. Jeigu tai vyksta skaidriai ir žiniasklaidai kvalifikuotai bei geranoriškai informuojant visuomenę, politikams nesudaro sunkumo priimti teisingą sprendimą ir įtvirtinti jį teisiniuose dokumentuose.

Šalyse, kur dešimtmečiais egzistuoja demokratija, tokia tvarka – jų kasdienybė. Mes demokratijos tik mokomės, bet, norėdami didesnės visuomeninės pažangos, turime derinti visų socialinių sluoksnių interesus ir ieškoti efektyvesnių jų tenkinimo būdų. Gerai, kai visiems gerai.Juozas Zykus
Piliečių asociacijos „Metro sąjūdis“ valdybos pirmininkas

Sekite mus "Facebook"