Ar Vilnius plečiasi ir auga darniai? (audio)

Politikai darnaus vystymosi supratimo neturi. Jie mano, kad specialiuosius klausimus išmano patys, o specialistai reikalingi ne tam, kad teiktų siūlymus, bet pagrįstų jų – politikų –teiginius – taip „Alko radijo“ laidoje „Verslo balsas“ teigė Vilniaus miesto tarybos narys, Miesto planavimo ir plėtros komiteto pirmininko pavaduotojas Liutauras Stoškus.

Laidoje taip pat dalyvavo Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prezidentas Mindaugas Statulevičius bei „Metro sąjūdžio“ valdybos pirmininkas Juozas Zykus. Pasak M. Statulevičiaus, ta plėtra, kuri vyko praeitame dešimtmetyje tikrai nevadintina darnia, o savivaldybė iki šiol neturi įrankiu tai plėtrai valdyti. „Tuo metu tikrai buvo taškinė plėtra, vyko miesto plitimas į pakraščius, gaunami pigūs sklypai, keičiama jų paskirtis, gyventojams parduodama pigiai ir greitai su visomis iš to išplaukiančiomis problemomis“ – teigė LNTPA prezidentas. Pašnekovo nuomone, situaciją galėtų pakeisti Infrastruktūros plėtros įstatymas, kurio projektas šiuo metu svarstomas Seime.

J. Zykaus nuomone chaotiškos miesto plėtros sukeltas susisiekimo problemas galėtų išspręsti tik metropolitenas, o valdžia neturėtų trukdyti jam atsirasti privačiomis lėšomis. „Metropolitenas yra vienintelė susisiekimo sistema, į kurią pasiryžęs investuoti privatus investuotojas. Vienintelis stabdis – Vilniaus miesto taryba, kuri nesvarsto šio klausimo ir neleidžia privačiam verslui tokią sistemą įdiegti“ – tikino „Metro sąjūdžio“ valdybos pirmininkas.

Atsiprašome už techninius nesklandumus, dėl kurių dalis pašnekovų girdima tyliau.

Sekite mus "Facebook"