Specialistų ir politikų balsas

Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus

Politikai teisę vadovauti []
visuomenei įgija piliečių pasitikėjimu, todėl nevalia ignoruoti visuomenėje užgimstančių idėjų – būtina ne tik jas išklausyti, bet ir pagal galimybes remti.

Ekonomistas
Gitanas Nausėda

Efektyvi susisiekimo []
infrastruktūra – svarbus ekonomikos faktorius. Kelionėje sugaištas laikas jokios vertės nesukuria. Kiekvienas papildomas kilometras, kiekviena sugaišta minutė – tai nuostoliai. VGTU mokslininkai suskaičiavo, kad automobilių spūstyse vilniečiai praranda milijardus, t. y. kelis kartus daugiau nei visas miesto biudžetas, skirtas miesto reikmėms tenkinti. Metropoliteno statyba ir jo veikla žymiai pagyvintų miesto ekonominį gyvenimą.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) pirmininkas
Robertas Dargis

Negalima kalbėti []
apie miesto darnią plėtrą, nevystant susisiekimo infrastruktūros. Metropolitenas iš esmės sprendžia susisiekimo problemą, skatina miesto plėtrą ir didina šalia jo esančio nekilnojamojo turto vertę.

VGTU rektorius
Alfonsas Daniūnas

Apsisprendimas statyti []
metropoliteną VGTU būtų tam tikras iššūkis. Mes privalėtume ir galėtume tam tikslui ruošti nacionalinius kadrus. Kaimyninių šalių sostinės tokio tipo statinių įrengimo patirtį įgijo keliais dešimtmečiais anksčiau, todėl mūsų studentai papildomos patirties galėtų įgyti pagal studentų mainų programas.

Lietuvos mokslų akademijos (LMA) prezidentas
Valdemaras Razumas

Naujovių diegimas []
ūkinėje veikloje neapsieina be mokslininkų pagalbos. Realizuojant metropoliteno projektą, pasireikšti galėtų įvairių sričių Lietuvos mokslininkai.

Filosofas
Vytautas Rubavičius

Metro projektas sustiprina []
Vilniaus, kaip regioninio metropolio didmiesčio, įvaizdį ir kuria tokiam didmiesčiui bei jo žmonėms reikalingą aplinką. Jis pajėgus atlikti svarbią socialinę santalkos funkciją. Tai ne tik planas, bet ir Vilniaus miesto ateities vizija, kurios įgyvendinimas taps visų vilniečių reikalu.

Europos Parlamento narys
Zigmantas Balčytis

Iki 2050 metų []
miesteliuose turėtų nelikti naftos produktais varomo transporto. Šiam tikslui numatoma skirti ES finansinę paramą, tačiau ji bus skirta tik tiems miestams, kurių valdžia ir visuomenė bus priėmę sprendimus ir paruošę reikalingą dokumentaciją.

Eurokomisaras, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas,
Vytenis Povilas Andriukaitis

Kaip socialdemokratas, []
metropoliteno idėjai pritariu dėl šios transporto rūšies populiarumo tarp įvairių socialinių grupių, o kaip medikas – dėl to, kad tai saugus, ekologiškas transportas, pasižymintis komfortiškomis laukimo ir važiavimo sąlygomis.

Seimo narys
Linas Balsys

Dirbdamas žurnalistu, []
domėjausi metropoliteno privalumais. Dabar, vadovaudamas Žaliųjų partijai, matau, kad metropolitenas žymiai pagerintų ekologinę Lietuvos sostinės padėtį, nes 80 proc. oro taršos ir triukšmo sudaro automobilių transportas. Metropolitenu paprastai naudojasi iki 50 proc. miesto gyventojų.

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentas
Stasys Kropas

Tokio stambaus ir []
ilgalaikio projekto kaip metropolitenas įgyvendinimas suaktyvina ir bankų veiklą. Lietuvos bankai, žinoma, finansuos vietines statybines firmas, o stambias užsienio korporacijas finansuos stambūs Europos bankai, tokie, kaip Europos investicijų bankas. Šis bankas gali būti ir kaip investitorius.

Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) garbės prezidentas
Adakras Šeštakauskas

LSA prezidiumas dar []
2008 metais deklaravo paramą metropoliteno idėjos realizavimui, nes tai žymiai pagyvintų šiuo tik pradedanti atsigauti statybos sektorių.

Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) pirmininkas
Algirdas Vapšys

Lietuvos statybos []
inžinierių sąjunga yra aktyvi metro idėjos rėmėja. Mes dar 2007 m. detaliai išnagrinėjome metropoliteno ir tramvajaus planus ir jų įdiegimo galimybes. Atskleidėme tuos nepatogumus, kuriuos tramvajus sukeltų kelių eismo dalyviams ir išryškinome metropoliteno sistemos privalumus prieš tramvajų.

Investuotojų forumo valdybos pirmininkas, LAWIN vadovaujantysis partneris,
Rolandas Valiūnas

Vilniaus metro, o ypač []
jo pirmoji atkarpa Pilaitė–Centras galėtų iš esmės pagyvinti investicinę aplinką šalyje. Lietuvos įmonės į strateginius investuotojus greičiausiai nepretenduotų, bet savo finansiniais resursais galėtų plėtoti pagalbinę metropoliteno infrastruktūrą: depą, parkingus, o taip pat prie metro stočių esančią socialinę infrastruktūrą.

Niurnbergas plečia savo metropoliteną

Nauja metro stotis Niurnbergo priemiestyje

Užvakar, Gruodžio aštuntąją, Niurnbergo-Fiurto dvimiesčio metropolitenas, švenčiant Fiurto miesto tūkstantmetį, atvėrė duris lankytojams į naują metro stotį - Hardhoehe (ji įsikūrusi to paties pavadinimo gyvenamąjame rajone). Ta proga tądien Fiurto miesto ribose metropolitenu buvo galima važinėti nemokamai! O taippat požeminės stoties atidarymo proga - muzika ir šokiai...

Stotis suprojektuota šviesiai ir jaukiai, su metmatomu liftu ir daugybe natūralios šviesos. Kaip ir visos stotys Fiurte, ši - suprojektuota veidrodiniu principu. Ant sienų - veidrodinės žaliuzės, kas stočiai suteikia naujumo, modernumo įspūdį. Projektą sukūrė kinietė Duanni Dong, studijuojanti Niurnberge įsiskūrusioje Georgo Omo aukštojoje mokykloje, jos projektas nugalėjo konkurse ir su profesorių Ethelbert Hörmann bei Ortwin Michl su Werner Kittel pagalba buvo realizuotas.

Kadangi metro stotis esti miegamąjame rajone, projektuojant stotį dėmėsys buvo kreipiamas į garso izoliaciją, aplinkosaugą bei priešgaisrinę apsaugą - naudojama energijos taupymo įranga, visi kabeliai savo sudėtyje neturi halogenų, visos statybų metu panaudotos medžiagos - nedegios. Vis dėlto, stotis kainavo tik 30 milijonų eurų, vietoje planuotų 41-erių mln.

Šalia metro stoties specialiai įrengta ir 90-ies vietų automobilių stovėjimo aikštelė, tam jog atvykę iš kitų vietų žmonės galėtų tiesiog pasistatyti automobilį ir važiuoti metropolitenu į kitas dvimiesčio vietas.

Jop.. o kazin jie taippat "puikiai" kaip ir musikei organizuoja konkursus? :D

Jei nepatinka kaip atrodo metropoliteno stotis - dalyvaukite kitos stoties darbų konkurse, jei pasiūlymas bus geresnis - jis nugalės. O kol kas nugalėjo kinietė studentė, todėl... Jūsų asmeninis skonis šitoj situacijoj nelabai ką keičia ir įtakoja. Kita vertus, pasidomėkite apie minimalizmą - madoj dabar, taip sakant;)

tragiškas vaizdas :) kabink blizgučius ant betoninių sienų kaip ir kur tik nori - nepakeisi tos šaltos bedvasės betono masės
Ir tarp kitko, išvyka tai išvyka; bet koks moralas iš niurnbergo vilniui? Kainuos pigiau? Nė velnio... :)

Sekite mus "Facebook"
Kodėl metro?

Ar žinote, kad...

...esamų elektros linijų trasas ir jų apsauginės zonos linijas, elektros kabelius nutiesti požemyje, o parduotą žemę galima užstatyti.

Draugai

Blog'ai