Keturios eismo juostos trejose – Vilniui ne naujiena

Autorius Mindaugas Stankovičius

Vilniuje jau nieko nebestebina vaizdas keliuose, kai vairuotojai savavališkai susispaudžia ir sudaro papildomą eismo juostą, kur jos nėra. Tačiau ar tai yra gerai? Tai – kelių eismo taisyklių pažeidimas.Tokia situacija neretai įvyksta ir Minties - Žirmūnų gatvių sankirtoje.


Situacijos planas

Čia atlikti dešinįjį posūkį į Žirmūnų gatvę centro link galima iš pirmosios juostos, o tuo tarpu važiuoti tiesiai į Šilo gatvę taip pat galima iš šios juostos. Be to, šios vietos šviesoforas turi papildomą sekciją dešiniajam posūkiui, tad norintiems pasukti į dešinę yra vienintelis trukdis – automobiliai, norintys važiuoti tiesiai iš šios juostos ir laukiantys, kol jiems užsidegs žalias šviesoforo signalas. Dėl to labai dažnai nutinka, jog vairuotojai „susispaudžia“ ir susidaro dar viena juosta, iš kurios automobiliai suka dešinėn. Dar labiau viską apsunkina tai, jog žalias šviesoforas dega labai trumpai, tad mašinos stengiasi pravažiuoti kuo greičiau, o tai daryti susispaudus nėra saugu.


Automobiliai, sudarantys keturias eismo juostas

Tad kodėl gi negalima šiek tiek praplatinti gatvės ir įrengti papildomą eismo juostą? Juolab kad vietos šiam nedideliam praplatinimui yra. Tuomet vairuotojai galėtų jaustis komfortiškai ir saugiai.


Taip yra


O taip galėtų būti

zinau gerai sita sankryza. kas diena stoviu joje ir butent taip kaip rodo video. Is tikro ten reikalinga ketvirta juosta, leidzianti sukti i desine. nereiktu net platint tik supiestu ir vsio

Sekite mus "Facebook"