„TAIP“ nariai domėjosi metro diegimo Vilniaus mieste galimybėmis

Š.m. gruodžio 15 d. vyko visuomeninio judėjimo „TAIP“ narių ir Metropoliteno diegimo Vilniuje iniciatoriaus, „Metro sąjūdžio“ valdybos nario Juozo Zykaus susitikimas, kurio metu buvo aptarta Vilniaus miesto transporto problematika ir metro diegimo galimybės.

Jau nuo 2006 metų vilniečiai svarbiausia miesto problema įvardija susisiekimą/transportą.

Vilniaus viešojo transporto sistema yra pasenusi ir neefektyvi. Ji nepajėgi susidoroti su keleivių pervežimu, trikdo normalų miestiečių ir miesto svečių judėjimą, darbą bei poilsį ir verčia daug laiko praleisti spūstyse.

Šiuo metu 1000 Vilniaus gyventojų tenka 580 automobilių. Per paskutinį dešimtmetį transporto priemonių mieste padaugėjo 67 proc. Automobilių srauto augimas ir gatvių tinklo apkrova daugelyje miesto vietų viršijo maksimalias pralaidumo ribas.

Moksliniais tyrimais nustatyta, kad per 2006 - 2007 metus dėl neigiamo transporto poveikio Vilniuje buvo patirta 10,89 milijardai litų nuostolių. Vien transporto spūstyse per šį laikotarpį prarasta 6,28 milijardai litų. Tai 3,7 karto viršijo Vilniaus 2006 ir 2007 metų biudžetus ir sudarė 9% Vilniuje sukurto 68,7 milijardų BVP, kai tuo tarpu ES šis rodiklis siekia 1 % BVP. Nors 2008-2010 metais buvo tobulinama Vilniaus miesto susisiekimo sistema, tačiau iš esmės realiai situacija nepagerėjo. A.Zykus pristatė metro diegimo galimybes, esamą visuomeninio susisiekimo situaciją mieste, numatomas metropoliteno trasas, inžinerinių - geologinių bei kultūros paveldo sąlygų analizę ir vertinimą.

Ypatingo dėmesio susitikimo metu sulaukė pirmoji numatoma metro trasa Pilaitė – Baltasis tiltas. Ši trasa puikiai išspręstų susisiekimą su miesto centru. Buvo prisimintas ir jau nebe pirmus metus linksniuojamas Vilniaus ir Kauno dvimiesčio projektas. Anot susitikime dalyvavusio prof. Jurgio Vanago, pirmoji metro linija būtų gyvybiškai svarbus šio projekto komponentas, kartu su jau statomu vakariniu Vilniaus aplinkeliu sudarysiantis vientisą transporto sistemą.

Susitikimo metu buvo rasta daug bendrų sąlyčio taškų, sprendžiant Vilniaus miesto transporto problemas.

Sekite mus "Facebook"