Pasiūlymai spūstims Vilniuje mažinti


Viešosios įstaigos "Vilniaus metro" kūrybinė grupė, pasitarusi su transporto specialistais, suformulavo dar 13 pasiūlymų, kurie pagerintų susisiekimą Vilniaus mieste ir sumažintų spūstis Lietuvos sostinėje.
1. Vystyti kelius;
Nukrauti gatves:
Žirmūnų gatvę – Neries, Sporto gatvėmis;
Antakalnio gatvę – Vileišio gatve;
Kalvarijų – Kernavės gatve;
Laisvės pr. – per mišką nuo „Neste“ degalinės, Gudelių gatve, pamiške ir toliau į Pilaitę. Šią atšaką reikėtu rekonstruoti ir pritaikyti didesniam automobilių srautui.


2. Įvesti autobusų maršrutus kurie dubliuotu troleibusų maršrutus;
Autobusai važiuotu lygiagrečiomis, alternatyviomis gatvėmis kuriose nėra kamščių, dubliuojančiam autobusui suteikti pirmumo, arba vienintelio transporto teise šiose gatvėse.


3. Keleivių kontrolę pavesti saugos tarnyboms;
Saugos tarnybos turėtų netikėtai tikrinti viešo transporto bilietus, bet sutramdyti netinkamai besielgiančius keleivius, neleisti važinėtis viešu transportu keleiviams kurie gali savo netvarkingumu užkrėsti, ar kelti diskomfortą kitiems tuo pačiu transportu besinaudojantiems keleiviams.

4. Įrengti reversines juostas;

5. Išskirstyti valstybinių įstaigų darbo laiką;

6. Pažeidėjų kontroliavimas;
Įrengti viešo transporto autobusuose/troleibusuose kameras fiksuojančias automobilius užimančius viešo transporto pažeidėjus.

7. Individualaus auto transporto priemonių naudotojų skatinimas nevažinėti po vieną;
Skatinti važinėti ne po vieną: pvz.: antra juosta važiuoja tie kurie turi keleivį.


8. Stovėjimo aikštelių sistemos įdiegimas bei modernizavimas
Jau dabar miesto pakraščiuose prie esamo viešo transporto linijų įrenginėti stovėjimo aikšteles (jų dydį ir konstrukciją parinkti atsižvelgiant į miesto plėtrą). Šių parkingų naudotojams taikyti nuolaidas parkavimui, tuo atveju kai jis pateikia viešojo transporto naudojimą įrodantį bilietą.

9. Padidinti sankryžų kiekį leidžiančių posūkį į dešinę;
Kai yra galimybė praplatinti dešiniąją juostą.

10. Kelių remonto darbus vykdyti naktimis, savaitgaliais, švenčių dienomis;


11. Įvesti mokestį už transporto trukdymą;
Statant naujus ar rekonstruojant anksčiau pastatytus objektus, už transporto judėjimo trukdymą įvesti papildomą mokestį kompensuojantį šiuos nuostolius.


12. Dviejų lygių sankryžos
Problematines sankryžas neatidėliotinai rekonstruoti į dviejų lygių sankryžas, kurių įrengimui naudojamos pažangios technologijos leidžiančios darbų trukmę sumažinti iki optimaliai visiem priimtino termino.

13. Įsigyti dviaukščius autobusus, kurie užima kelyje mažiau vietos, tačiau yra talpesni.

1. Debilizmas Žiede įrenginėti šviesoforus - žiedo prigimtis ir paskirtis tam, kad nereiktų šviesoforo. Aišku, kad tai - pinigų skalbimas.
2. Debilizmas XXI amžiuj statyti tiltus su 1,5 juostos. Caro laikais statė platesnius.
3. Debilizmas statant tiltą neįrengti 2 lygių sankryžos po juo
4. Debilizmas įrengus 2 lygių viaduką pristatyti šviesoforų ir palikti seną tvarką(prie sp. rūmų)
5. Debilizmas laikyti Šviesoforą olandų apačioj, laukiant, kol iš Markučių į kairę išsuks betonvežis
............

Man nepriimtinas 7 punktas.
Taip pat autobusu juosta reiketu leis vaziuot visiems mikriukams ir TAKSI automobiliams nes tai irgi dalis visuomeninio transporto kas leidzia nuosava automobili palikt aiksteleje.

PASIULYMAI / SPRENDIMAI kaip pagerint transporto situacija prie Spaudos rumu kad naujai irengta dvieju lygiu sankryza vektu ir viadukas nebutu stovejimo aikstele
1.(Radikalus) Uzdraust kairi posuki is Laisves pr. i Justiniskiu g. ir vietoj to irengti gatvike tarp Pilaites pr. (tuojau uz viaduko) ir Virsuliskiu skersgatvio. Tai automatiskai nukrautu viaduka nes kamstis susidaro butent Laisves - Justiniskiu sankryzoje.
2.(Svelnesnis) Leisti kairi posuki minetoje sankryzoje tik transportui vaziuojanciam per viaduka ir atskirti srauta isukanti i Laisves pr is Narbuto g. nukreipiant ji tik tiesiai. Reikalinga irengt salele, atitvara ir atitinkamus relio zenklus. Taip pat reikalinga jungtis nuo Pilaites pr. i Virsuliskiu sk. kaipm ir pirmame variante. Nes tas srautu maisymasis pries Laisves - Justiniskiu sankryza kada nuo viaduko vaziuojama (t.y. stovima) tiesiai o is Narbuto, istrizai Laisves norima pasukt i Justiniskiu, sukelia avarines situacijas, nes kamstyje kelio zenklu yra mazai paisoma o skyriamuju liniju paprasciauisiai nesimato.
Jei tiko pasiulymas galim padiskutuot <a href="mailto:vdanus2004@yahoo.com">vdanus2004@yahoo.com</a>
Sekmes

Manau, išvardinti pasiūlymai yra geri.
Aš pasiūlyčiau ir dar keletą prie jų. Bet matosi aiški problema - pasiūlymų ne tik nesvarsto, bet net ir nekomentuoja tie kuriems tai priklausytų pagal pareigas ar "užsiangažavimą", nėra viešesnio jų aptarimo.
Pirma ir turi eiti "žodis", bet pas mus jis dar per silpnas, manau, dėl paviršutiniškos, neanalitiškos žiniasklaidos.Kur Jūs Žurnalistai?

Visiškai su tuo sutinku, 7 punktas nėra patogus ir manau daug kam nepriimtinas.

JAV,Atlantoje yra tokia taisekle,kad 5-ta ar 6-ta eile gali judeti automobilis ,kuriame ne maziau kaip keturi zmones,taciau lieka dar trys ar 4-rios eiles,kuriose sedi tik vairuotojas,todel sumaisties nekyla.Kas butu dvieju juostu kelyje ivedus diferencijacija?

"7. Individualaus auto transporto priemonių naudotojų skatinimas nevažinėti po vieną;
Skatinti važinėti ne po vieną: pvz.: antra juosta važiuoja tie kurie turi keleivį."

Nesutinku su šio punktu. Visi kiti man atrodo visiškai priimtini, išskyrus šį.
Nemanau, kad įvedus tokią taisyklę sumažės spusčių, tik kils daugiau nepatogumų vairuotojams. Dabar reikės ne tik stebeti veidrodėlius bei kelią, bet ir galvoti, kada čia geriau persirikiuoti, norint pasukti į kairę. Manau, bus vis dėlto daugiau (o ne mažiau) persirikiojimų, kas tikrai nepadidins eismo saugumo. Kiek teko girdėti, tokios taisyklės yra JAV, gal but, dar kur nors. Tačiau, mūsų visuomėnei jos netinka.

Sekite mus "Facebook"