Maskvoje sulaikyta grupuotė padirbinėjusi metropoliteno bilietus

Operatyviniai kovos su ekonominiais nusikaltimais darbuotojai Maskvos metropolitene sulaikė stambią nusikaltėlių grupuotę, kuriai vadovavo Izraelio pilietė ir į savo veiklą įtraukusi daugiau nei 100 žmonių. Sukčiai įtariami bilietų padirbinėjimu bei platinimu Maskvos metro.

Kaip pranešė atsakingi milicijos pareigūnai, sukčiai vien praeitais metai Maskvos metropolitenui padare nuostoliu daugiau nei už 150 mln. rublių. Teismas nusprendė areštuoti Izraelio pilietę Mariną Batashvilį, ir buvusį Maskvos metropoliteno darbuotoją, Rusijos pilietį J. Muchiną, taip pat jų bendrus, skelbia "Interfaks".Tyrimo duomenimis, areštuoti Batashvili ir Muchinas maždaug prieš 2 metus įkūrė organizuotą nusikalstamą grupuotę, kuriuos tikslas buvo padirbtų bilietų padirbinėjimas ir realizavimas. Jie suklaidino Zelenogrado gamyklos vadovybę, kurioje buvo gaminami legalūs Rusijos metropoliteno bilietai.

Tyrėjai nustatė, kad Batashvili ir Muchinas padirbo vienos iš stambiausių Rusijos politinės partijos blanką ir parašė laišką, politinės partijos vadovo vardu, gamyklos vadovams su prašymu parduoti bilietų ruošinius. Ruošiniai buvo skirti patekimui į partijos darbo patalpas. Taip pat į šią aferą buvo įtraukti ir buvę Maskvos metropoliteno ryšių ir signalizacijos tarnybos darbuotojai.

Šie specialistai pradėjo gaminti padirbtus bilietus specialiai tam pritaikytose patalpose. Tam tikslui buvo paruoštas vienas iš Maskvos butų, kuris priklausė suimtajai Batashvili. Čia ant nupirktų ruošinių, spausdintuvų pagalba buvo užnešami dažai ir įklijuojamos elektroninės mikroschemos, kurias sukčiai kontrabanda gabendavo iš Kinijos. Toliau originalių įrengimų pagalba, kuriuos pagamino buvę Maskvos metropoliteno techniniai darbuotojai, buvo klastojami bilietai ir po to pardavinėjami.

Tam, kad realizuoti suklastotus bilietus, Batashvili ir Muchinas, organizavo platintojų tinklą, kurį sudarė daugiau nei šimtas žmonių. Tinklo vadeivos, taip vadinami "brigadininkai", gaudavo iš aferos organizatorių padirbtus bilietus ir perduodavo jos platintojams. Tam vaidmeniui jie samdydavo nelegalius emigrantus iš Ukrainos, Vidurines Azijos ir Azerbaidžano. Brigadininkai surinkdavo uždirbtus pinigus ir perduodavo juos sukčiams.

Maskvos milicijos atstovo žodžiais, nusikaltėliams pavykdavo parduoti bilietus brangiau, nei jie kainuodavo Maskvos metropoliteno kasose. Stotyse piko metu bilietai buvo realizuojami su 10 -15 rublių antkainiu.

Operatyviniai darbuotojai surengė operaciją nusikalstamos sukčių veiklos sustabdymui. Vienu metu buvo sulaikyti aferos organizatoriai, platintojai, bilietų gamintojai, kurjeriai, kurie vežė kontrabandines mikroschemas iš Kinijos. Iš viso buvo surengta dvidešimt kratų skirtingose vietose. Operacijoje dalyvavo daugiau nei 100 operatyvinių darbuotojų.

Daugeliui sulaikytų asmenų buvo pateikti oficialūs kaltinimai sukčiaujant stambiu mastu.
Po organizuotos grupuotės sulaikymo, pastebimai išaugo kasdieninis metropoliteno kasų pelnas, kas parodė nemenką sukčių veikimo mastą.

http://www.newsru.com

Sekite mus "Facebook"