Lietuvos ir Vilniaus bendruomenių asociacijos vadovai susipažino su Gdansko metropolitenu

2011 m. balandžio 11-12 dienomis Lietuvos vietos bendruomenių organizacijos pirmininkas A. Račkauskas, Vilniaus m. bendruomenių asociacijos pirmininkas E. Jakaubauskas, Grigiškių bendruomenės pirmininkas V. Verigo kartu su „Metro sąjūdžio“ atstovu A. Čepuliu viešėjo Lenkijos respublikos trimiesčio Gdanskas – Sopotas – Gdynė savivaldybėse. Viešnagės metu buvo susipažinta ir su viešojo transporto veikla trimiestyje. Ypatingą dėmesį patraukė tai, kad Gdanskas, Sopotas ir Gdynė turi geležinkelio liniją, analogišką metropolitenui – greitąjį miesto geležinkelį. Kaip teigė kaimynai, greitojo geležinkelio linija padėjo sprendžiant trijų miestų ir priemiesčių socialinius, ekonominius skirtumus. Žmonės tapo mobilesni, viename iš miestų susikūrus darbo vietoms, gretimų apylinkių gyventojams supaprastėjo atvykimas į darbą, taip pat gydymo įstaigas, kultūrinius reng. ir pan.

Trimiesčio greitojo miesto geležinkelio, kitaip metropoliteno, istorija siekia 160 metų.Šiandien trimiesčio geležinkelis neturi nė vienos to paties lygio sankirtos su automobiliniu eismu, kas tapatinama su metropolitenu.

Bendruomenių asociacijų vadovai ketina aktyviai įsijungti į Vilniaus viešojo transporto specialiojo plano svarstymą, kurio koncepcija bus pateikta šių metų gegužės mėnesio pabaigoje.

Panagrinėkime galimybę iš Naujosios vilnios, Trakų ar Lentvario atvykti geležinkeliu be automobilinių pervažų.

Sekite mus "Facebook"