Seimo Metro idėjos paramos parlamentinės grupės pareiškimas

Šių metų lapkričio 14 dieną Seime vykusio Naujų transporto rūšių diegimo specialiojo plano koncepcijų svarstymo metu buvo pateikta keletas susisiekimo problemų Vilniaus mieste sprendimo būdų.

Savivaldybės Ūkio subjektų grupė pristatė paruoštą „Naujų transporto rūšių diegimo Vilniaus mieste specialiojo plano“ koncepciją, kurioje nagrinėjamos galimos alternatyvos įdiegti Vilniaus mieste naujų greitųjų autobusų linijų, tramvajaus, metropoliteno, bei kitų transporto rūšių sistemas.

Asociacijos „Metro sąjūdis“ aktyvas pasiūlė, negriaunant esamos susisiekimo infrastruktūros, sukurti metropoliteno sistemą, kuri sudarytų viešojo transporto stuburą ir užtikrintų ne mažiau 50 proc. gyventojų kelionių viešuoju transportu. Sistemos sukūrimą, finansavimą ir eksploataciją koncesijos principu pavesti verslo struktūroms, daliniam jos finansavimui siekiant ES paramos, o miesto biudžeto lėšas panaudoti esamoms viešojo transporto sistemoms vystyti.

Lietuvos Respublikos Seimo Metro idėjos paramos parlamentinė grupė, apsvarsčiusi pateiktas viešojo transporto vystymo iki 2040 metų koncepcijas ir jų autorių argumentus, pareiškia, kad efektyviai įdiegta metropoliteno sistema:

- iš esmės spręstų Vilniaus miesto gyventojų ir svečių susisiekimo poreikius;
- geriausiai atitinka poveikio aplinkai kriterijus;
- atitinka Lietuvos bendrojo plano sprendimą ir dvimiesčio koncepciją;
- gali būti patraukliausia užsienio investitoriams ir galimai pritrauktų ES fondų paramą;
- atitinka Europos Sąjungos „Baltosios knygos“ rekomendacijas ir gali pretenduoti į tam tikslui kuriamus fondus.

Dėl aukščiau išvardintų priežasčių Seimo metro idėjos paramos grupė, remdama metropoliteno Vilniaus mieste sukūrimo idėją, siūlo:

  1. Vilniaus miesto savivaldybės tarybai rimtai svarstyti galimybę Vilniuje diegti metropoliteno sistemą.

  2. Lietuvos Vyriausybei pradėti metropoliteno įdiegimo Vilniaus mieste pripažinimo svarbiu ekonominiu projektu procedūras.

Paulius Saudargas

Seimo Metro idėjos paramos parlamentinės grupės pirmininkas

Taip zinoma kad miestui yra reikalingas Metro, juk ji reikia kuo greiciau pradeti statyti nes jo statybos juk ne vieni ne keli metai o uztrunka tai,,, Ir seip su automobiliu kiek uztrunka nuvaziuoti iki darbo, butu Metro as asmeniskai automobiliu nevazineciau i darba naudociausi Metro pasalugomis galima butu bent 30 min veliau is namu isvaziuoti i darba ir nevargti tiek kamsciuose...
Gerbiaumas mus Seime, tai yra iseitis miestui ir brangstantiems degalams, juk kiek isleidizama degalams pinigu, ir oro kokybe pageretu mieste...

Sekite mus "Facebook"