„Metro sąjūdžio“ atstovas dalyvavo viešojo transporto konferencijoje Prahoje

Prahoje lapkričio 6-7 dienomis vyko antroji kasmetinė konferencija „Miestų viešasis transportas ir mobilumas Europoje 2012“, kurioje dalyvavo „Metro sąjūdžio“ narys Audrius Čepulis. Pagrindinės temos konferencijoje aprėpė miestų viešojo transporto valdymą, jo saugumą, išmaniąsias transporto sistemas, draugiškas aplinkai transporto rūšis, transporto integraciją į miesto teritorijas, efektyvų keleivių atliekamų operacijų valdymą bei investicijų trūkumą „Miesto viešojo transporto projektui“.

Dvi dienas trukusioje konferencijoje pranešimus skaitė pranešėjai ne tik iš Europos (Jungtinės Karalystės, Šveicarijos, Vokietijos, Čekijos, Ispanijos, Austrijos, Italijos, Belgijos, Švedijos ir Olandijos), bet ir Izraelio ar egzotiškųjų Jungtinių Arabų Emyratų, kur šiuo metu vykdomi ypač dideli viešojo transporto vystymo projektai. Pranešimai buvo skaitomi keturiose erdvėse: Darnaus viešojo transporto sistemos, Išmaniosios informavimo ir transporto sistemos, Strategijos ir politikos gairės bei Miesto viešojo transporto finansavimas, kur „Metro sąjūdžio“ atstovas praleido daugiausiai laiko.

Šioje erdvėje buvo aktyviai gvildenami klausimai dėl valstybės ir savivaldybių finansinių atsakomybių diegiant naujas transporto rūšis miestuose. Taip pat buvo akcentuojama, jog po Fukušimos atominės elektrinės avarijos Japonijoje, kiek atsargiau pradėtas vertinti elektrinis miestų transportas, tačiau tokia tendencija neabejotinai laikina.

Konferencijos, kurioje dalyvavo ir keturi Latvijos savivaldybių atstovai, metu ne tik susipažinta su dabartinėmis viešojo transporto vystymo tendencijomis ir situacija, tačiau ir užmegzta kontaktų su kitų šalių specialistais, sukaupusiais didelę patirtį metropolitenų diegimo srityje.

Sekite mus "Facebook"