ES skirs 2 mlrd. litų Latvijos geležinkelių elektrifikavimo programai

Latvijos geležinkelių tinklo elektrifikavimui Europos Sąjunga skirs 400 mln. latų (2 mlrd. litų). Pasak Latvijos transporto ministerijos, darbus, kurie turėtų tęstis iki 2020 m., numatyta pradėti šių metų pabaigoje.

Projektas apims Rygos priemiesčių geležinkelių ir geležinkelių tarp Rygos ir Ventspilio, Jelgavos, Krustpilio, Rėzeknės ir Daugpilio elektrifikavimą. Europos Komisija pasirinko šiuos maršrutus dėl potencialiai didžiausio krovininių traukinių srauto.

Dėl programos Latvijos geležinkelių operatoriams prireiks bemaž 800 mln. latų (4 mlrd. litų) naujiems riedmenims įsigyti. Įmonei „LDz Cargo“, pervežančiai apie 75 proc. visų geležinkeliais gabenamų krovinių, dyzelinių traukinių keitimas elektriniais kainuos apie 500 mln. latų (2,465 mlrd. litų). Dėl konkurencingumo įstatymų, įmonė negalės pretenduoti į valstybės ar Europos bankų paramą.

„LDz Cargo“ elektrifikavimo projekto vadovas teigė, kad atnaujinimai leis sutaupyti degalų sąskaita, tačiau savo lėšomis įmonė pajėgi atsinaujinti tik ik 2030 m., todėl norint spėti iki 2020 m. bus būtinos paskolos.

Sekite mus "Facebook"