Seimo Ekonomikos komiteto nariai nemato kliūčių metropoliteno koncesijos įstatymo projektui

Gegužės 14 d. „Metro sąjūdžio“ būstinėje vyko Seimo Ekonomikos komiteto išvažiuojamasis posėdis, kurio metu svarstytas metropoliteno koncesijos įstatymo projektas. Jį priėmus, būtų sukurtas teisinis pagrindas metropoliteno statyboms Vilniuje ar kitame Lietuvos mieste. Įstatymas svarbus tuo, kad atvertų kelią deryboms su konkrečiais investuotojais dėl projekto sąlygų.

Lemiamą balsą, vertinant įstatymo projektą, turinčiam Ekonomikos komitetui atstovavo pirmininko pavaduotojas Artūras Skardžius, kuris yra ir Seimo parlamentinės metro idėjos paramos grupės pirmininkas, taip pat komiteto ir minėtos paramos grupės nariai Zbignev Jedinskij, Arvydas Mockus bei Remigijus Šimašius. Jiems „Metro sąjūdžio“ valdybos pirmininkas Juozas Zykus skaitė pranešimą, kuriuo supažindino su metropoliteno Vilniuje idėjos raida, „Metro sąjūdžio“ įdirbiu, Prancūzijos miesto Reno pavyzdžiu, pateikė metropoliteno Vilniuje atsiperkamumo skaičiavimus. Po J. Zykaus investuotojų konsultavimo įmonės „Fipra Lithuania“ atstovas Arūnas Pemkus išsakė investuotojų požiūrį į metro projektą, pateikė naujausią informaciją apie nedidelio Italijos miesto Brešos metro bei atsakė į komiteto narių klausimus.

Išklausęs visus pasisakymus, A. Skardžius vienareikšmiškai pritarė įstatymo ir metropoliteno Vilniuje reikalingumui, akcentuodamas, kad statybos valstybei visada naudingos, nes ne tik gražina miesto veidą, bet ir sukuria naujas darbo vietas bei papildo šalies ir miesto biudžetus. Kitų posėdyje dalyvavusių komiteto narių nuomonės dėl įstatymo ir projekto reikalingumo neišsiskyrė.

Priimant galutinį sprendimą, Ekonomikos komitetas atsižvelgs į patariamųjų – Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių bei Finansų ir biudžeto komitetų vertinimus. Kadangi šie komitetai metropoliteno koncesijos įstatymą įvertino palankiai, yra didelė tikimybė, jog įstatymo projektas bus svarstomas ir priimtas dar šio pavasario Seimo sesijos metu. Be to, projektui pritarimą yra išreiškusios ir Susisiekimo, Ūkio, Finansų, Aplinkos bei Teisingumo ministerijos.

Sekite mus "Facebook"