Nepagrįsta kritika metro įstatymui arba kas praves ožį pro naujus vartus?

Atsiliepimai žiniasklaidoje apie Metropoliteno įgyvendinimo įstatymo projekto svarstymą rodo, kad tik vienas susisiekimo ministras yra susipažinęs su jo turiniu.

Tikriausiai žemės ūkio ministrė ir premjeras nebuvo supažindinti jų patarėjų su įstatymo paskirtimi ir siekiamais tikslais.

Įstatymo paskirtis yra paskirstyti funkcijas tarp savivaldybių, Vyriausybės ir privačių verslo struktūrų, siekiant pritraukti užsienio investicijas inovatyvioms susisiekimo sistemoms sukurti, tačiau Vyriausybės posėdyje buvo kalbėta apie biudžeto lėšų panaudojimą, kai tuo tarpu įstatymo tikslas – užsienio investicijų pagalba papildyti biudžetą.

Ministrai ir premjeras galbūt nespėja perskaityti visų teikiamų dokumentų, bet jų patarėjai ir padėjėjai turėtų jausti atsakomybę ir savo vadovų nestatyti į nepatogią padėtį šiuo klausimu daugiau informuotos visuomenės akyse.

Visame pasaulyje viešasis transportas suvokiamas kaip socialinė paslauga, o gerbiamos ministrės ir premjero atstovaujamos partijos turėtų būti labiausiai orientuotos į socialinės gerovės kūrimą. Dabar gi Virginijos Baltraitienės nuomone, „trūksta lėšų dviračių takams, gatvėms tvarkyti ir keliams asfaltuoti, nekalbant apie kur kas didesnius investicijų projektus“. Jeigu ir praleisime pro akis faktą, kad abu politikai elementariai nėra susipažinę su įstatymo projekto turiniu, kuriame biudžeto lėšų panaudojimas išvis nenumatytas, kyla natūralus klausimas – kaip Žemės ūkio ministrė vertina savo rinkėjus? Būtų įdomu sužinoti kuo mieliau į darbą per šlapdribą ir lietų keliautų Darbo partijos rinkėjas ir pati ministrė. Dviračiu ar metropolitenu?

Visa situacija atrodo, kaip neišnaudota proga patylėti. Deja, bet premjero žodžiai, kad metro yra utopija, puikiai atspindi tai, kaip jis vertina šalies ekonomikos augimo perspektyvas arba elementariai neturi ilgalaikės vizijos, nes metropoliteno projektai įgyvendinami ir naudą teikia ne vieną kadenciją, o ištisus dešimtmečius. Didžiųjų miestų savivaldos rinkimų rezultatai parodė, kad toks mąstymas jų gyventojams nebėra priimtinas.

„Metro sąjūdžio“ informacija


A. Butkevičius: metro Vilniuje yra utopija
www.lrt.lt

Dėl metro Vilniuje – prieštaringi signalai
www.delfi.lt

Premjeras: metro idėja yra utopija
www.alfa.lt

A. Butkevičius: metro idėja yra utopija
www.diena.lt

Premjeras utopiniu išvadino Seime gimusį metro įstatymą
vz.lt

Sekite mus "Facebook"