Perėjas po geležinkeliais siūlo įrengti privačiais pinigais

Pirmadienį Vilniuje ant traukinio bėgių žuvusio jauno vaikino mirtis įžiebė diskusijas dėl būtinybės įrengti perėjas pavojinguose geležinkelio ruožuose. Kol Vilniaus miesto savivaldybė svarsto įvairius variantus, miestui pagalbos ranką ištiesė privatus investuotojas, pasirengęs tunelį įrengti savomis lėšomis. Deja, bet savivaldybė tokią iniciatyvą ne tik, kad atmeta, tačiau siekia perėją statyti mokesčių mokėtojų pinigais.

Praėjusių metų pabaigoje privatus investuotojas kreipėsi į Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių su pasiūlymu savomis lėšomis pastatyti tunelį, skirtą ne tik pėstiesiems ir dviratininkams, tačiau ir automobiliams.

3,5 m aukščio ir 9 m pločio tunelis leistų pravažiuoti lengviesiems ir specialios paskirties automobiliams – greitosios medicinos, priešgaisrinės pagalbos, policijos ir kt. Taip pat gyventojams, kurie šiuo metu priversti daryti 15 km lankstą.


Toks tunelis miestui nekainuotų, nes privatus investuotojas tunelį įrengti ir eksploatuoti ketina savo lėšomis. Visgi panašu, jog miesto valdžios atstovai nesidžiaugia tokiu pasiūlymu.

„Į oficialiai išsiųstą pasiūlymą įrengti perėją ir eksploatuoti gavome atsakymą, jog savivaldybė mėgins panašų projektą šiose apylinkėse įgyvendinti mokesčių mokėtojų pinigais“, – teigė verslininkas Juozas Zykus.

Savivaldybės atstovai siūlo pastatyti tik perėją pėstiesiems, kai privatus investuotojas siūlo įrengti tunelį ne tik pėstiesiems, bet ir automobiliams. Negana to, savivaldybės variantas dar ir gerokai brangesnis – preliminariais skaičiavimas vien tik pėstiesiems skirta perėja miesto gyventojams kainuotų 2-4 mln. eurų.

Verslininkų projektui pritaria ir Naujininkų, Panerių ir Vilkpėdės seniūnijų gyventojai bei vietos bendruomenių organizacijų pirmininkai.

„Su vietos gyventojais stebimės, kodėl savivaldybė metai iš metų nesugeba problemos išspręsti ir nieko nedaro, o kai atsiranda privatus investuotojas, kuris situaciją gelbėtų iš esmės, savivaldybė jį ignoruoja“ – stebisi bendruomenių aktyvistas ir susisiekimo specialistas Arimantas Račkauskas.

Vilniaus Panerių seniūnijoje esančios Zuikių ir aplinkinių gatvių gyventojai jau kelis dešimtmečius į mokyklą ir darbovietes yra priversti keliauti vos daugiau nei metro skersmens lietaus kanalizacijos vamzdžiu arba kirsti bėgius tam nepritaikytoje vietoje.

Kad tai labai rizikinga, primena šalia bėgių pastatyti kryžiai ir pastarųjų dienų įvykiai, kai po traukiniu žuvo 19 m. jaunuolis. Dar vienas Zuikių g. gyventojas žuvo praėjusių metų pabaigoje.

„Su Zuikių g. gyventojų problemomis esu pažįstamas daugiau nei 10 metų. Per šį laiką iš savivaldybės atstovai vis žadėjo, bet nieko taip ir nenuveikė, kad išspręstų šią įsisenėjusią problemą. Prieš keletą metų prezidentė paragino tuometinį merą Artūrą Zuoką imtis veiksmų, tačiau buvo atsakyta, jog yra svarbesnių problemų. Klausimas, kiek dar žuvusių gyvybių prireiks, kol savivaldybės atstovams atsivers akys“ – pridūrė J. Zykus.

Sekite mus "Facebook"