Specialistų ir politikų balsas

Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus

Politikai teisę vadovauti []
visuomenei įgija piliečių pasitikėjimu, todėl nevalia ignoruoti visuomenėje užgimstančių idėjų – būtina ne tik jas išklausyti, bet ir pagal galimybes remti.

Ekonomistas
Gitanas Nausėda

Efektyvi susisiekimo []
infrastruktūra – svarbus ekonomikos faktorius. Kelionėje sugaištas laikas jokios vertės nesukuria. Kiekvienas papildomas kilometras, kiekviena sugaišta minutė – tai nuostoliai. VGTU mokslininkai suskaičiavo, kad automobilių spūstyse vilniečiai praranda milijardus, t. y. kelis kartus daugiau nei visas miesto biudžetas, skirtas miesto reikmėms tenkinti. Metropoliteno statyba ir jo veikla žymiai pagyvintų miesto ekonominį gyvenimą.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) pirmininkas
Robertas Dargis

Negalima kalbėti []
apie miesto darnią plėtrą, nevystant susisiekimo infrastruktūros. Metropolitenas iš esmės sprendžia susisiekimo problemą, skatina miesto plėtrą ir didina šalia jo esančio nekilnojamojo turto vertę.

VGTU rektorius
Alfonsas Daniūnas

Apsisprendimas statyti []
metropoliteną VGTU būtų tam tikras iššūkis. Mes privalėtume ir galėtume tam tikslui ruošti nacionalinius kadrus. Kaimyninių šalių sostinės tokio tipo statinių įrengimo patirtį įgijo keliais dešimtmečiais anksčiau, todėl mūsų studentai papildomos patirties galėtų įgyti pagal studentų mainų programas.

Lietuvos mokslų akademijos (LMA) prezidentas
Valdemaras Razumas

Naujovių diegimas []
ūkinėje veikloje neapsieina be mokslininkų pagalbos. Realizuojant metropoliteno projektą, pasireikšti galėtų įvairių sričių Lietuvos mokslininkai.

Filosofas
Vytautas Rubavičius

Metro projektas sustiprina []
Vilniaus, kaip regioninio metropolio didmiesčio, įvaizdį ir kuria tokiam didmiesčiui bei jo žmonėms reikalingą aplinką. Jis pajėgus atlikti svarbią socialinę santalkos funkciją. Tai ne tik planas, bet ir Vilniaus miesto ateities vizija, kurios įgyvendinimas taps visų vilniečių reikalu.

Europos Parlamento narys
Zigmantas Balčytis

Iki 2050 metų []
miesteliuose turėtų nelikti naftos produktais varomo transporto. Šiam tikslui numatoma skirti ES finansinę paramą, tačiau ji bus skirta tik tiems miestams, kurių valdžia ir visuomenė bus priėmę sprendimus ir paruošę reikalingą dokumentaciją.

Eurokomisaras, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas,
Vytenis Povilas Andriukaitis

Kaip socialdemokratas, []
metropoliteno idėjai pritariu dėl šios transporto rūšies populiarumo tarp įvairių socialinių grupių, o kaip medikas – dėl to, kad tai saugus, ekologiškas transportas, pasižymintis komfortiškomis laukimo ir važiavimo sąlygomis.

Seimo narys
Linas Balsys

Dirbdamas žurnalistu, []
domėjausi metropoliteno privalumais. Dabar, vadovaudamas Žaliųjų partijai, matau, kad metropolitenas žymiai pagerintų ekologinę Lietuvos sostinės padėtį, nes 80 proc. oro taršos ir triukšmo sudaro automobilių transportas. Metropolitenu paprastai naudojasi iki 50 proc. miesto gyventojų.

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentas
Stasys Kropas

Tokio stambaus ir []
ilgalaikio projekto kaip metropolitenas įgyvendinimas suaktyvina ir bankų veiklą. Lietuvos bankai, žinoma, finansuos vietines statybines firmas, o stambias užsienio korporacijas finansuos stambūs Europos bankai, tokie, kaip Europos investicijų bankas. Šis bankas gali būti ir kaip investitorius.

Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) garbės prezidentas
Adakras Šeštakauskas

LSA prezidiumas dar []
2008 metais deklaravo paramą metropoliteno idėjos realizavimui, nes tai žymiai pagyvintų šiuo tik pradedanti atsigauti statybos sektorių.

Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) pirmininkas
Algirdas Vapšys

Lietuvos statybos []
inžinierių sąjunga yra aktyvi metro idėjos rėmėja. Mes dar 2007 m. detaliai išnagrinėjome metropoliteno ir tramvajaus planus ir jų įdiegimo galimybes. Atskleidėme tuos nepatogumus, kuriuos tramvajus sukeltų kelių eismo dalyviams ir išryškinome metropoliteno sistemos privalumus prieš tramvajų.

Investuotojų forumo valdybos pirmininkas, LAWIN vadovaujantysis partneris,
Rolandas Valiūnas

Vilniaus metro, o ypač []
jo pirmoji atkarpa Pilaitė–Centras galėtų iš esmės pagyvinti investicinę aplinką šalyje. Lietuvos įmonės į strateginius investuotojus greičiausiai nepretenduotų, bet savo finansiniais resursais galėtų plėtoti pagalbinę metropoliteno infrastruktūrą: depą, parkingus, o taip pat prie metro stočių esančią socialinę infrastruktūrą.

“Eismo brokas” – nauja rubrika apie senas klaidas

Turbūt kiekvienas sostinės vairuotojas galėtų parodyti bent kelias sankryžas, gatves ar jų atkarpas, kur eismo sprendimai prasilenkia su sveiku protu. Vienos iš tokių vietų palydimos vairuotojų keiksmais, kitos atsiperka mažesnėmis ar didesnėmis avarijomis. Paradoksalu, bet dažnos tokių probleminių situacijų išsispręstų vien tik pakeitus kelio ženklus ar ženklinimą, pastačius ar panaikinus šviesoforą, jau nekalbant apie papildomų eismo juostų įrengimą.

Jau šiandien mūsų tinklapyje startuoja nauja rubrika - “Eismo brokas”. Tai rubrika, kuri gvildens minėtąsias eismo problemas ir bandys jas spręsti, žinoma, su skaitytojų pagalba. Visus siūlymus ir pageidavimus schemų ar nuotraukų pavidalu talpinsime ir viešinsime savo puslapyje. Opesnėmis ir įsisenėjusiomis eismo problemomis priversime susidomėti specialistus ir miesto valdžią, taip paskubindami tų problemų sprendimus.

Kviečiame visus, ne tik Vilniečius, fotografuoti, aprašyti ir siųsti mums pasiūlymus, kur ir kaip būtų galima pagerinti transporto ir pėsčiųjų eismą jūsų mieste. Kartu mes galime daugiau.

Ideja labai gera, bet deja nera aktyvumo....negi visiems taip vienodai absurdai keliuose? :( negi visi taip susitaike? :(

Viskas su tuo ženklu tvarkoje. Kaip matyti iš nuotraukos, šioje gatvėje stovi privatūs gyvenamieji namai, o šis ženklas riboja motorinių transporto priemonių eismą, išskyrus mopedus, motociklus be priekabų, maršrutinį transportą, skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ pažymėtas transporto priemones bei, kas aktualu šioje gatvėje gyvenantiems ar/ir dirbantiems žmonėms, aptarnaujantįjį transportą. Į aptarnaujamojo transporto sąvoką įeina ir transporto priemonės, kurios priklauso ženklo galiojimo zonoje gyvenantiems ar dirbantiems asmenims, todėl gyventojams neturėtų kilti jokių problemų pasiekti namus. Ar gatvė aktuali ir pašaliniams vairuotojams, sunku spręsti iš nuotraukos, tačiau labai abejočiau.

O kas čia blogai tuose ženkluose? Gal KET laikas pasiskaityti?

Valdiškos tvarkos „logika“. Kas per santvarka, koks policijos pagedimas statyti tokius ženklus ir metų metais sergėti tokias eismo taisykles?

Pakarti negalima paleisti

Sveikintina idėja!

Sekite mus "Facebook"
Kodėl metro?

Ar žinote, kad...

...esamų elektros linijų trasas ir jų apsauginės zonos linijas, elektros kabelius nutiesti požemyje, o parduotą žemę galima užstatyti.

Draugai

Blog'ai