Specialistų ir politikų balsas

Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus

Politikai teisę vadovauti []
visuomenei įgija piliečių pasitikėjimu, todėl nevalia ignoruoti visuomenėje užgimstančių idėjų – būtina ne tik jas išklausyti, bet ir pagal galimybes remti.

Ekonomistas
Gitanas Nausėda

Efektyvi susisiekimo []
infrastruktūra – svarbus ekonomikos faktorius. Kelionėje sugaištas laikas jokios vertės nesukuria. Kiekvienas papildomas kilometras, kiekviena sugaišta minutė – tai nuostoliai. VGTU mokslininkai suskaičiavo, kad automobilių spūstyse vilniečiai praranda milijardus, t. y. kelis kartus daugiau nei visas miesto biudžetas, skirtas miesto reikmėms tenkinti. Metropoliteno statyba ir jo veikla žymiai pagyvintų miesto ekonominį gyvenimą.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) pirmininkas
Robertas Dargis

Negalima kalbėti []
apie miesto darnią plėtrą, nevystant susisiekimo infrastruktūros. Metropolitenas iš esmės sprendžia susisiekimo problemą, skatina miesto plėtrą ir didina šalia jo esančio nekilnojamojo turto vertę.

VGTU rektorius
Alfonsas Daniūnas

Apsisprendimas statyti []
metropoliteną VGTU būtų tam tikras iššūkis. Mes privalėtume ir galėtume tam tikslui ruošti nacionalinius kadrus. Kaimyninių šalių sostinės tokio tipo statinių įrengimo patirtį įgijo keliais dešimtmečiais anksčiau, todėl mūsų studentai papildomos patirties galėtų įgyti pagal studentų mainų programas.

Lietuvos mokslų akademijos (LMA) prezidentas
Valdemaras Razumas

Naujovių diegimas []
ūkinėje veikloje neapsieina be mokslininkų pagalbos. Realizuojant metropoliteno projektą, pasireikšti galėtų įvairių sričių Lietuvos mokslininkai.

Filosofas
Vytautas Rubavičius

Metro projektas sustiprina []
Vilniaus, kaip regioninio metropolio didmiesčio, įvaizdį ir kuria tokiam didmiesčiui bei jo žmonėms reikalingą aplinką. Jis pajėgus atlikti svarbią socialinę santalkos funkciją. Tai ne tik planas, bet ir Vilniaus miesto ateities vizija, kurios įgyvendinimas taps visų vilniečių reikalu.

Europos Parlamento narys
Zigmantas Balčytis

Iki 2050 metų []
miesteliuose turėtų nelikti naftos produktais varomo transporto. Šiam tikslui numatoma skirti ES finansinę paramą, tačiau ji bus skirta tik tiems miestams, kurių valdžia ir visuomenė bus priėmę sprendimus ir paruošę reikalingą dokumentaciją.

Eurokomisaras, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko pavaduotojas,
Vytenis Povilas Andriukaitis

Kaip socialdemokratas, []
metropoliteno idėjai pritariu dėl šios transporto rūšies populiarumo tarp įvairių socialinių grupių, o kaip medikas – dėl to, kad tai saugus, ekologiškas transportas, pasižymintis komfortiškomis laukimo ir važiavimo sąlygomis.

Seimo narys
Linas Balsys

Dirbdamas žurnalistu, []
domėjausi metropoliteno privalumais. Dabar, vadovaudamas Žaliųjų partijai, matau, kad metropolitenas žymiai pagerintų ekologinę Lietuvos sostinės padėtį, nes 80 proc. oro taršos ir triukšmo sudaro automobilių transportas. Metropolitenu paprastai naudojasi iki 50 proc. miesto gyventojų.

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentas
Stasys Kropas

Tokio stambaus ir []
ilgalaikio projekto kaip metropolitenas įgyvendinimas suaktyvina ir bankų veiklą. Lietuvos bankai, žinoma, finansuos vietines statybines firmas, o stambias užsienio korporacijas finansuos stambūs Europos bankai, tokie, kaip Europos investicijų bankas. Šis bankas gali būti ir kaip investitorius.

Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) garbės prezidentas
Adakras Šeštakauskas

LSA prezidiumas dar []
2008 metais deklaravo paramą metropoliteno idėjos realizavimui, nes tai žymiai pagyvintų šiuo tik pradedanti atsigauti statybos sektorių.

Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) pirmininkas
Algirdas Vapšys

Lietuvos statybos []
inžinierių sąjunga yra aktyvi metro idėjos rėmėja. Mes dar 2007 m. detaliai išnagrinėjome metropoliteno ir tramvajaus planus ir jų įdiegimo galimybes. Atskleidėme tuos nepatogumus, kuriuos tramvajus sukeltų kelių eismo dalyviams ir išryškinome metropoliteno sistemos privalumus prieš tramvajų.

Investuotojų forumo valdybos pirmininkas, LAWIN vadovaujantysis partneris,
Rolandas Valiūnas

Vilniaus metro, o ypač []
jo pirmoji atkarpa Pilaitė–Centras galėtų iš esmės pagyvinti investicinę aplinką šalyje. Lietuvos įmonės į strateginius investuotojus greičiausiai nepretenduotų, bet savo finansiniais resursais galėtų plėtoti pagalbinę metropoliteno infrastruktūrą: depą, parkingus, o taip pat prie metro stočių esančią socialinę infrastruktūrą.

Vilniaus miesto teritorijų panaudojimas

Vilniaus metropoliteno šiaurinio įvažiavimo schema ir skersinės atšakos tarp Pašilaičių, Fabijoniškių ir Šeškinės teritorijos pritaikymas


Vilnius yra pietrytinėje Lietuvos pusėje. Taigi, šiaurinis įvažiavimas į sostinę, ypač autotransporto, patiria didžiausią apkrovimą. Bendrame Vilniaus miesto gatvių audinyje Ukmergės plentas tapo pats aktyviausias pagal vystymosi tendencijas. Abipus šios gatvės susiformavo Pašilaičių, Fabijoniškių, Šeškinės miegamieji rajonai ir juos bei miestą aptarnaujantys infrastruktūros objektai. Miesto vystymasis Širvintų – Ukmergės link intensyviai tęsiasi. Urbanistinė koncentracija šiame ruože akivaizdi. Metropoliteno linijos užduotis - sujungti Ukmergės gatvę su miesto administraciniu – komerciniu centru. Praktiškai didžioji dalis įvažiuojančių į sostinę galėtų parkuoti transportą Ukmergės gatvės prieigų parkinguose ir į centrą važiuoti metro. Linija praeitų dešinėje Ukmergės gatvės pusėje. Sustojimai: Fabijoniškės – Pašilaičiai – Šeškinė – būsimas stadionas (šalia Akropolio) – Baltasis tiltas – Lukiškių aikštė. Toliau linija tęsiama per Naujamiestį iki geležinkelio ir autobusų stoties. Ateityje iki oro uosto. Ukmergės gatvės ruože linija trasuotume virš žemės, negiliai po žeme ir ties būsimu stadionu palendant giliai po žeme. Trasavimą tęstume Kernavės tiltu, išlendant Lukiškių aikštėje.Skersinė linija Karoliniškės – Viršuliškės – Žvėrynas iki baltojo tilto.
(spauskite ant chemos, kad pamatytumėte gėresės kokybės vaizdą)


Ateityje formuotume skersinę liniją Justiniškės – Pašilaičiai iki Saulėtekio alėjos, dubliuojant trasą su antviršiniu automobilių keliu.
Šios linijos tolimoje perspektyvoje būtų užžiedintos, sujungiant miesto urbanistinį audinį į vientisą transporto sistemą. Metropoliteno susikirtimo zonose atsirastų persėdimo terminalai.
Ypač patraukliai atrodo zona tarp Pašilaičių, Fabijoniškių ir Šeškinės, per kurią šiuo metu eina apsauginė juosta dėl aukštos įtampos elektros perdavimo linijos. Schema nr. 2. Sukabeliavus šią atšaką į metropoliteno komunikacijas, atsiranda nepanaudota didelė teritorija naujam urbanistiniam vystymuisi. Automobilių sankryžoje ties Šeškinės formuotųsi daugiaaukščių biurų centras – viena iš vertikalių Ukmergės gatvės dominančių. Piešinys nr. 3. Po šiuo centru atsirastų metropoliteno susikirtimo stotis, kiti gyventojus aptarnaujantys objektai. Likusi teritorija būtų skirta horizontaliai subalansuoto aukštingumo gyvenamajai statybai. Kultūros, švietimo, sporto, sveikatos, prekybos ir socialinės apsaugos poreikių tenkinimą komponuotume pirmų aukštų lygiuose. Kamerinių, humaniškų erdvių su aktyviais gerbūvio ir landšafto elementais kūrimas būtų prioritetinis šios teritorijos akcentas. Šis ruožas pretenduotų į XXI amžiaus miestą mieste.


Architektas Linas Janėnas

Sekite mus "Facebook"
Kodėl metro?

Ar žinote, kad...

...esamų elektros linijų trasas ir jų apsauginės zonos linijas, elektros kabelius nutiesti požemyje, o parduotą žemę galima užstatyti.

Draugai

Blog'ai